חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

אורתופדיה

מהו טיפול אורתופדי ואיך מתמודדים עם חוסר התניידות בזמן זה?

האורתופדיה זהו תחום ברפואה אשר עוסק בפציעות ומחלות של מערכת העצמות והשרירים של גוף האדם. כאשר אדם נפגע בפגיעות ופציעות גופניות המצריכות טיפולי אורתופדי, במקרה הטוב זה יהיה טיפול קצר מועד ופשוט ובמקרה הפחות טוב, יהיה מדובר בטיפולים לאורך זמן בהם האדם הפצוע יהיה מוגבל פיזית בתזוזה.

הפציעה עלולה להיות בגפיים התחתונות ואז האדם שנפצע לא יוכל ללכת או חלילה באיזורי הידיים, כתפיים, גב וכדומה. בכל מקרה בתקופת הטיפול סביר שיהיה מוגבל בנהיגה ברכב רגיל ויהיו פעולות יום יומיות נוספות בהן הוא יתקשה לאורך זמן. זהו מצב רגיש מאוד עבור מטופלים, אך עם טיפול אורטופדי נכון ועקבי ניתן לחזור לפעילות לאחר זמן מה.

במצבים בהם האדם הפגוע לא יכול להתנייד לתקופה מסוימת ברכבו הרגיל, מומלץ לחשוב על האפשרות של התניידות בקלנועית. הקלנועית היא רכב קל אשר לא מצריך רישיון נהיגה, הוא מיועד לאנשים מבוגרים שמתקשים בהליכה, לנכים ולאנשים בעלי בעיה אורטופדית זמנית.

הקלנועית תאפשר לאדם בעל בעיה אורטופדית לצאת לטייל בסביבה הקרובה, לעשות קניות ולא להיות מוגבל בשל פציעתו. העובדה שיש פיתרון כמו קלנועית שיכול להקל על האדם הפצוע בזמן ההחלמה היא דבר גדול לכשעצמו והיא משפיעה על מצב רוחו של החולה ועוזרת למוטיבציה שלו להמשיך בטיפול האורטופדי ולהחלים מהפציעה.

אורך הטיפול האורטופדי תלוי בפציעה עצמה ובמוטיבציה של המטופל להחלים. לא ניתן להשוות בין הפציעות השונות וכל מקרה הוא לגופו. בתחילת הטיפול, הרופא האורתופדי יאבחן את מצבו של החולה ויגדיר את מהות הטיפול וזמן הטיפול המשוער. יש מטופלים אורתופדיים שמסיימים טיפול לאחר שבועיים ויש כאלו שיכולים להיות גם בטיפול שיקומי במשך חצי שנה ויותר.

אין אמת אחת במקרים אלו ומומלץ מאוד להקשיב לניסיון הרפואי ולנסות להיות כמה שיותר חיוביים ועם מוטיבציה להירפא, למרות שזה מצב שהוא לא קל ולא פשוט. שיתוף הפעולה בין הרופאים, האחיות, הפיזיותרפיסטים והחולה חשובים מאוד בטיפול זה.

הרפואה בישראל מציעה שירותי רפואה ציבוריים וגם שירותי רפואה פרטיים. לרוב בשירות הציבורי הרפואה שתינתן תהיה טובה, אך היא לרוב לוקחת זמן רב והמטופלים צריכים לחכות המון זמן לקבלת תורים מהירים.

כאשר מדובר בטיפול אורתופדי שמצריך יציבות רבה, שיתוף פעולה ופחות מצבים בירוקרטיים אשר משפיעים על מצב הרוח, מומלץ מאוד לפנות לשירותי הרפואה הפרטיים. שירותי הרפואה הפרטיים הרבה יותר זמינים עבור החולה, הבירוקרטיה נעשית באופן פשוט יותר וכל אלו משפיעים על המוטיבציה של החולה להחלים. לכן אם אתם מחפשים טיפול אורטופדי איכותי מומלץ לחפש אותו ברפואה הפרטית.

טיפולים במחלקת אורתופדיה

רופאים במחלקת אורתופדיה

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: