חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

גלאוקומה

מחלות עיניים המביאות לניוון הדרגתי של הראייה ותמותה של תאי עצב הראייה

מהי גלאוקומה?

מחלה של עצב הראייה. ניתוח להורדת לחץ תוך עיני הנקרא טרבקולקטומיה, כאשר טיפול תרופתי בטיפות אינו עוזר וכשיש נזק בעין מהמחלה. מטרת הניתוח היא הורדת לחץ תוך עיני והגברת ניקוז הנוזלים מתוך העין, על מנת להוריד את הלחץ התוך עיני.

הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית. בניתוח יוצרים נתיב לניקוז נוזל העין, אשר מתנקז דרך חריר קטן אל מתחת לרקמת הלחמית. פתח הניקוז מכוסה ברקמת דופן העין ואינו חשוף לחוץ. הניתוח מבוצע לרב מתחת לעפעף העליון. לאחר הניתוח נוצרת תפיחות קלה של הלחמית העליונה, עקב זרימת הנוזל לאזור זה. ביום הניתוח מונחת תחבושת על העין. הביקורת הראשונה מבוצעת לרב למחרת הניתוח. לעיתים משתמשים במשתל AHMED -נקז המווסת את זרימת הנוזל התוך עיני.

טיפול בגלאוקומה נועד עבור הסובלים מניוון בעצב הראייה, אך הוא יכול להיות בעייתי מכיוון שלרוב הסובלים מבעיה זו לא מרגישים אותה ולא מודעים אליה כלל. בשלבים המוקדמים של המחלה אין פגיעה ממשית בשדה הראייה וגם פגמים קלים בשדה הראייה אינם מורגשים כלל, שכן הם לרוב מופיעים בהיקף השדה. בנוסף, מחלת הגלאוקומה אינה מלווה בכאבים, הרגשת לחץ או מיחושים מיוחדים, כך שהמחלה מתגלה הרבה פעמים באופן אקראי ע"י רופא העיניים.

בדיקת הפגיעה בתפקוד עצב הראיה, מבוצעת בבדיקת שדה הראיה הממוחשב.
בדיקת לחץ תוך עיני אצל רופא עיניים בקופת חולים.

ד"ר אלדר רוזנפלד עם כל מה שצריך לדעת על גלאוקומה והטיפול בה

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: