חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

הקבוצה לכירורגיה של היד

הקבוצה הראשונה בישראל לכירורגיה של היד מאגדת את טובי הרופאים בניתוחי אצבעות, כף היד, האמה, המרפק והזרוע. הקבוצה עובדת בפורמט של group practice: מודל זה מקנה לך את היתרונות של הרפואה הציבורית (כגון עבודה בצוות וחובת דיווח) בשילוב היתרונות של הרפואה הפרטית (כמו זמינות, נגישות, בחירת רופא ויחס אישי). הקבוצה כוללת חמישה רופאי ידיים מובילים, המשמשים כמנהלי יחידות או שירותים בבתי חולים ציבוריים גדולים.

יש לנו מחוייבות מלאה אלייך ולבריאות הידיים שלך.

הפעילות שלנו מונחית על ידי 5 עקרונות שקבענו. אנו עושים כמיטב יכולתנו להקפיד ולפעול לאורם:

 • להתאים את הטיפול למטופל על פי העדפותיו, צרכיו, גילו, מצבו הבריאותי הכללי וכדומה.
 • לא להבטיח הבטחות ללא כיסוי ולבצע תיאום ציפיות ריאלי עם המטופל.
 • לא להציע ניתוח כשאפשר ונכון לפתור את הבעיה בטיפול לא פולשני.
 • לעשות כל שביכולתנו כדי להקטין את הכאב והסבל ולהגדיל את הסיכוי להחלמה מלאה.
 • להתייחס בכבוד, בהגינות ובחמלה לכל מטופל שנכנס למרפאה שלנו.

ניתן לקבל אצלנו את כלל השירותים הרפואיים הקשורים לכירורגיה של היד – מקצה לקצה.
השירותים אותם ניתן לקבל:

 1. אבחון ראשוני (גם במקרים דחופים של טראומה), כולל צילומי רנטגן ואולטרסאונד של היד.
 2. Second Opinion – פגישת ייעוץ למתן חוות דעת שנייה על אבחון שניתן במקום אחר.
 3. Hand Board – חוות דעת שלישית המבוצעת בפורמט רב צוותי של כמה מומחים.
 4. שירותי דימות לבעיות ידיים, הניתנים על ידי רדיולוג עם התמחות ייחודית בתחום.
 5. בדיקת הולכה עצבית EMG הנעשית על ידי נוירולוג מומחה בשלד ושרירים.
 6. טיפול מרפאתי כולל הזרקות, קיבועים ותפירה.
 7. ניתוחים ופרוצדורות פולשניות בידי הטובים ביותר, לכל דבר הקשור בכירורגיה של היד.
 8. פרוצדורות אבחנתיות פולשניות כגון ארתרוסקופיה לשורש היד, לאבחון מעמיק יותר.
 9. Follow Up אחרי ניתוח מעקב מרפאתי לאחר פרוצדורה שנעשתה אצלנו או במקום אחר.
 10. שיקום ידיים ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה וטיפולים נוספים.

אנו מבצעים את כל מגוון הניתוחים בכירורגיה של היד. לרשותנו עומדים חדרי ניתוח משוכללים הכוללים צוות מיומן וטכנולוגיה מתקדמת, כולל מיקרוסקופ כירורגי, מכשירי שיקוף מותאמים וציוד ארתרוסקופי.

אנו מקפידים הקפדה יתרה על בטיחות המטופל לפני, במהלך ואחרי הפרוצדורה, ומתייחסים אליה בחרדת קודש. איננו חוסכים כל מאמץ כדי לוודא שנשמרת בטיחות ברמה גבוהה וללא פשרות.
כל הניתוחים מבוצעים במרכז הרפואי "מדיקה" תל אביב ברמת החייל, המציע תנאי אשפוז וטיפול מפנקים ויוקרתיים.

בין הניתוחים שניתן לבצע אצלנו:

ניתוח לשחרור התעלה הקרפלית | Carpal Tunnel Release
ניתוח לשחרור התעלה הקוביטלית | Cubital Tunnel Release

במצבים בהם קיימים נימול, הפרעה תחושתית, או חולשת שרירים ביד – ייתכן ומדובר בלחץ עצבי. המצבים הנפוצים ביותר כוללים לחץ על העצב המדיאני באזור שורש היד (בתעלה הקרפלית) ולחץ על העצב האולנרי באזור המרפק (בתעלה הקוביטלית). במצבים אלו ובאינדיקציות הנכונות מקובל להתקדם לניתוח לשחרור הלחץ על העצבים. מדובר בפרוצדורות לא ארוכות, המתבצעות בהרדמה כללית או מקומית, עם תהליך שיקומי קצר יחסית ותוצאות טובות (הן בשיפור המצב והן במניעת הידרדרות נוספת).

ראו עוד | כאבים בכף היד

ניתוח לטיפול באצבע הדק | Tenolysis: Trigger Finger Release

אצבע הדק (Trigger Finger) הוא מצב המערב את הגידים המכופפים של האצבעות וגורם לכאבים, נוקשות ותנועה לא חלקה של האצבע. מדובר במצב פרוגרסיבי (כזה שללא טיפול יתקדם ויחמיר), הכולל 4 שלבים: בשלב השלישי ניתן ליישר את האצבע רק באופן פסיבי (למשל, על ידי משיכתה באמצעות אצבע אחרת); בשלב הרביעי כבר לא ניתן ליישר אותה כלל. באינדיקציות הנכונות ולאחר מיצוי האפשרויות הלא ניתוחיות, מומלץ לטפל בבעיה על ידי ניתוח לשחרור אצבע הדק. מדובר בפרוצדורה קצרה יחסית, המבוצעת לרוב בהרדמה מקומית – ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים.

ארתרוסקופיה אבחנתית של שורש כף היד | Diagnostic Wrist Arthroscopy

ארתרוסקופיה (לעתים נכתבת: ארטרוסקופיה) היא טכניקה ניתוחית לסקירת מבנים תוך מפרקיים באופן זעיר פולשני, המתבצעת דרך נקבים זעירים, תוך שימוש במכשירים ייעודיים מיוחדים. באמצעות ארתרוסקופיה ניתן לגלות ולאבחן קרעים ופגיעות ברצועות, להעריך פגיעות סחוסיות ולאתר פתולוגיות נוספות. את מה שארתרוסקופיה המבוצעת בידיים מיומנות יכולה לגלות – גם מכשירי ה-CT וה-MRI המשוכללים ביותר אינם מסוגלים לראות. אם נמצאה בעיה שניתן לתקן באותו מעמד, הארתרוסקופיה תהפוך מאבחנתית – לטיפולית.

ארתרוסקופיה טיפולית של שורש כף היד | Wrist Arthroscopy Surgery

בניתוח ארתרוסקופי (לעתים נכתב: ארטרוסקופי) בשורש היד ניתן, בין היתר: לתפור ולשחזר רצועות קרועות; לקבע ולשחזר שברים של עצם הסירה ושברים תוך מפרקיים של עצם הרדיוס הקרובה אל השורש; לשטוף מפרק מזוהם; לטפל בגנגליון; ולהסיר מבנים מודלקים וגופים חופשיים.

ניתוח לתיקון שבר עצם הסירה / ניתוח לתיקון שבר בשורש כף היד / ניתוח לתיקון שבר ברדיוס הדיסטלי |
Scaphoid Fracture Open Reduction and Internal Fixation / Percutaneous Screw Fixation / Open Reduction and Internal Fixation of the distal radius

שברים בשורש היד הם שברים נפוצים, שנגרמים לרוב מנפילה על ידיים מושטות. שברים אלו יכולים לכלול את עצם הרדיוס, עצם הסירה (סקפואיד) ואת שאר עצמות שורש היד. חלק מהשברים מתאימים לקיבוע באמצעות גיבוס – אולם במקרים רבים נדרש טיפול ניתוחי. הפרוצדורה הניתוחית לא רק מקצרת את משך ההחלמה, אלא גם משפרת את הסיכויים לחזור לתפקוד טוב. בנוסף, היא מקטינה משמעותית את הסיכון לסבול מסיבוכים עתידיים משמעותיים.

ניתוח לתיקון קרע בשריר הדו-ראשי הרחיקני |
Distal Biceps Tendon Repair / Mini-Open Distal Biceps Tendon Repair Using All-Suture Anchors

השריר הדו ראשי של הזרוע ("שריר הקיבורת", לעתים מכונה גם "שריר פופאי"; באנגלית: Biceps) לוקח חלק משמעותי בפעולת הכיפוף והסיבוב של המרפק. קרע בגיד או בשריר זה באיזור שקרוב למרפק, עלול להתרחש בבת אחת – לדוגמה כתוצאה מפעולה חזקה שהשריר או הגיד לא היו מסוגלים לעמוד בה. על מנת לבסס את האבחנה, ניתן לבצע בדיקת אולטרסאונד או MRI. במקרים של תלישה מלאה של הגיד, נדרש ניתוח במטרה לעגנו חזרה למקום ממנו נתלש, במטרה להימנע מחולשה של המרפק בכיפוף ובתנועה סיבובית. את הניתוח רצוי לבצע שבוע עד 10 ימים לאחר הפציעה. דחייה של הפרוצדורה הניתוחית עלולה להביא למצב שבו כדי לתקן את הגיד תידרש פרוצדורה מורכבת יותר ועם סיכויים נמוכים יותר להחלמה מלאה.

ניתוח לתיקון חתכים בגידים ובעצבים |
Hand Tendon & Nerve Laceration Surgical Treatment and repair

לאורך הידיים שלנו עוברים גידים ועצבים. הגידים מאפשרים לנו תנועה (באמצעות החיבור שלהם בין שריר לעצם, שמסייע להזיז את המפרקים בכוח השריר) ואילו בזכות העצבים אנחנו יכולים להרגיש (למשל: תחושות של חום/קור) ולתת פקודות שיזיזו את הידיים (נגיד: לברך לשלום עם היד). פציעות חודרות בידיים עלולות לגרום לחתך בגיד (שיביא להגבלת תנועה) או בעצב (דבר שיגרום לשיתוק במקום או לפגיעה בתחושה). הטיפול המומלץ בחתכי עצב וגיד הוא תיקון או שחזור ניתוחי. השבת תפקוד ותחושה תלויים, בין היתר, באופי ובהיקף הפציעה, בגילו של המטופל ובמצבו הרפואי הכללי. לזמן משמעות גדולה בתיקוני עצבים וגידים: ניתוחים אלה צריכים להיות מבוצעים בהקדם האפשרי ורצוי שלא יאוחר מ-7-10 ימים מיום הפציעה.

ניתוח להחלפה מלאה של מפרק בסיס האגודל במשתל מלאכותי |
Total Joint Replacement of the 1st Carpometacarpal Joint

שינויים שחיקתיים במפרק בסיס האגודל נפוצים בעיקר בגיל השלישי, ועלולים לגרום לכאבים והגבלה תפקודית משמעותית. תלונות נפוצות, כוללות כאבים בעת: פתיחת בקבוק, פתיחת דלת ובפעולות נוספות הדורשות עומס מהאגודל. במצבים בהם הטיפול הלא ניתוחי לא מביא להקלה מספקת, ניתן לבצע ניתוח להחלפה מלאה של מפרק בסיס האגודל במשתל מלאכותי, בדומה להחלפת ברך או ירך. ההחלמה לאחר הניתוח אינה ארוכה – בחלק ניכר מהמקרים אין צורך בטיפול פיזיותרפיים לאחר מכן – ולרוב מושג שיפור תפקודי ניכר והקלה משמעותית בכאבים.

רופאים במחלקת הקבוצה לכירורגיה של היד

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: