חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

כאב

כאב כרוני

למעלה מ-40% מהישראלים הבוגרים סובלים מכאב כרוני ברמה בינונית ומעלה, הנמשך לפחות חצי שנה, מכאב שמגיע בגלים לבין כאב מתמשך ובין כאב שגורם לאי נוחות ועד לכאב משתק הדורש טיפול במרפאת כאב. במצב של כאב כרוני, הכאבים שמשדרת מערכת העצבים יכולים להמשך חודשים ואפילו שנים. כאב מסוג זה יכול להשפיע בצורה שלילית על מצבו הפיזי והנפשי של המטופל.

כאבי ראש, כאבי מפרקים, כאבים שנגרמו מפציעה וכאבי גב. סוגים נוספים של כאב כרוני כוללים דלקות גידים, סינוסיטיס, תסמונת מנהרת שורש כף היד וכאבים המשפיעים על חלקים ספציפיים בגוף כמו הכתפיים, האגן והצוואר. כאב שרירים כללי או כאב עצבי יכולים להתפתח גם הם לכאב כרוני. כאב כרוני יכול להתחיל מטראומה התחלתית, פציעה או זיהום וישנם מצבים בהם הגורם לכאב הוא מחלה ממושכת. ישנם אנשים הסובלים מכאבים כרוניים גם ללא פציעה או עדות לנזק פיזי.

המחיר הנפשי שמשלם חולה הסובל מכאב כרוני הינו גבוה. חרדה, לחץ, דיכאון, זעם ועייפות מתקשרים בצורות מורכות עם כאב כרוני ויכולים להפחית את יכולת הגוף לייצר משככי כאבים טבעיים. בנוסף, תחושות כאלו יכולות להגביר את ייצור החומרים שמגבירים את תחושת הכאב ויוצרים מעגל נוראי של כאב עבור החולה. גם תפקודי הגוף הבסיסיים ביותר עלולים להפגע וישנן עדויות כי כאב מתמשך יכול לפגוע גם במערכת החיסונית. מאחר והקשר בין גוף ונפש הינו מרכיב חשוב בטיפול בכאב כרוני, טיפול יעיל יהיה כזה המשלב בין המובנים הפיזיים והנפשיים של המצב.

  • כאב סביר עד עוצמתי אשר לא נפסק
  • תחושת חוסר נוחות, נוקשות, מתיחות
  • עייפות
  • ירידה ברמת פעילות וצורך מוגבר במנוחה
  • מערכת חיסון מוחלשת
  • שינויים במצב הרוח הכוללים פחד, דיכאון, חרדה ולחץ
  • נכות

מטרת מרפאה הכאב הינה לאבחן את הכאב ובהמשך להציע טיפולים מותאמים לבעיה. מטרת הטיפול הינה להקל את ההתמודדות עם כאבים כרוניים.
חלק מן הטיפולים המוצעים הינם: דיקור, טיפול בגלי רדיו, אפידורל לשיכוך כאבים, חסימת שורשי עצב, טיפול תרופתי וזריקות של משככי כאבים.

בסרטון: הזרקה תחת שיקוף: פתרון מדויק ויעיל לכאבים כרוניים - Medica - ד"ר פאולה שטרמן

רופאים במחלקת כאב

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: