רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

איך מעלימים ורידים ברגליים?

במשך שנים רבות אנשים הסתובבו עם המפגע הבריאותי והאסתטי של נימים ברגליים. אותם "קורי עכביש" בצבעי כחול-אדום-סגול שאפשר לראות אצל אנשים ברגליים, ואשר מעידים על כך שקיימת בעיה בכלי הדם. לעתים זו בעיה קלה, אך לעתים אחרות היא עלולה להיות אינדיקציה לבעיה חמורה יותר. בכל מקרה, כשמופיעים ורידים בולטים ברגליים, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה.

אז איך מעלימים ורידים ברגליים?

בשנים עברו, כאשר אי ספיקה ורידית גרמה להופעת דליות ברגליים (ורידים ברגליים) צריך היה לעבור ניתוח כירורגי של כלי הדם. ניתוח זה נקרא "סטריפינג". הרופא נאלץ להוציא את הווריד הבעייתי. כיום ישנם אמצעים רפואיים חדישים וציוד טכנולוגי מתקדם, שמאפשרים לטפל בדליות ברגליים בצורה פשוטה יחסית. התהליכים אמנם פולשניים, אבל הציוד כל כך זעיר, שההתערבות היא מינימלית; מה שמאפשר החלמה מהירה וחזרה מיידית לתפקוד. כמו כן התהליך אינו דורש הרדמה כללית כמו הניתוח הכירורגי, והוא מלווה בפחות כאבים. הטיפולים המוצעים להעלמת ורידים ברגליים מבוססים על ניטרול הורידים מתפקודם. כך זרימת הדם לא עוברת בהם, אלא דרך כלי דם מקבילים, ואילו הנימים נעלמים מעל פני השטח.

השיטות החדישות ביותר לטיפול הן

טיפול באנדו לייזר - רוב האנשים כבר מודעים לעובדה שמשתמשים בלייזר לטיפול בבעיות עיניים כמו גלאוקומה והיפרדות רשתית העין, לטיפול קליני בבעיות בשיניים, לטיפול בסרטן העור ושימושים רבים נוספים. יותר ויותר אנשים נעשים מודעים לעובדה שטיפול באנדו-לייזר יכול גם להעלים ורידים ברגליים. בטיפול זה מכניסים סיב לייזר זעיר במיוחד לווריד ובעזרת האנרגיה הטרמית של הלייזר סוגרים את הוריד ומעלימים אותו מפני השטח.

טיפול בונסיל - גם טיפול זה להעלמת דליות ברגליים לא היה ידוע בשנים עברו. גיום משתמשים בונסיל, שהוא סוג של דבק מיוחד שעוזר לסתימת הווריד, ובכך להפסקת התפקוד ולהעלמת הצבע מהרגליים.

טיפול בקיטור - שיטה זו מבוססת על ניטרול הוורידים באמצעות טמפרטורה גבוהה המופקת דרך אדי מים מזוקקים דחוסים שאינם פוגעים באדם או בסביבה. גם שיטת טיפול זו היא בפולשנות מינימלית והחלמה מהירה.

טיפול בגלי רדיו - טיפול שנעשה אף הוא בהרדמה מקומית בלבד. בשיטה זו מחדירים סיב גלי רדיו לווריד החולה עם תמיסה פיזיולוגית שעוברת לאורך הוריד וסביבתו, וצורבים את הוריד באופן מבוקר במשך דקות ספורות בלבד וזהו, חוזרים לתפוד.

לסיכום:

התשובה לשאלה איך מעלימים ורידים ברגליים היא: בעזרת שיטות טכנולוגיות מתקדמות, המאפשרות פולשנות מינימלית בהרדמה מקומית והחלמה מהירה. לא בניתוח כירורגי כפי שהיה נהוג. כל אדם חייב להתייעץ עם רופא מומחה שיתאים את השיטה למקרה הספציפי שלו.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות