רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

בריחת שתן אצל נשים – מהי ואיך ניתן לטפל בה

  • דף הבית
    \
  • בריחת שתן אצל נשים – מהי ואיך ניתן לטפל בה

בריחת שתן אצל נשים היא תופעה שנשים רבות מעל גיל ארבעים סובלות ממנה. היא באה לידי ביטוי בדליפה בלתי רצונית של שתן שגורמת לבעיה בתפקוד היומיומי ולתחושות של מבוכה. שלפוחית השתן בנויה משריר שמתכווץ בהתאם לפקודות שהוא מקבל ממערכת העצבים. היא נאטמת על ידי סוגר שנמצא מתחת לצינור השופכה ומונע את דליפת השתן. כאשר צוואר השלפוחית או פעילות הסוגר נפגעים, עלולה להיווצר דליפת שתן אצל נשים.

קיימים מספר גורמים שיכולים לעורר בריחת שתן:

התפתחות של דלקת חריפה בדרכי השתן, מחסור בהורמון האסטרוגן בתקופת גיל המעבר ("אטרופיה"), מחסור בחלבונים חיוניים ונטילת תרופות לטיפול ביתר לחץ דם. בנוסף לכך התופעה נלווית למחלות שונות כגון סוכרת, אי ספיקת לב ואי ספיקה ורידית. הדליפה יכולה להופיע בדרגות חומרה שונות ולשבש את הפעילות היומיומית. גם נשים צעירות סובלות ממנה, בעיקר אחרי לידה וגינאלית שגורמת לעיתים לנזק לרקמות התומכות ברצפת האגן.

בריחת שתן מופיעה אצל נשים רבות ואין סיבה לסבול ממנה. כיום ניתן לפנות אל טיפול בבריחת שתן אצל רופא נשים מומחה ולקבל הצעות לפתרונות שונים בהתאם לאבחון. חשוב לבצע אבחון מסודר על מנת לאתר את המקור לבעיה ואת שיטת הטיפול המתאימה. הטיפולים נחלקים לשתי קבוצות עיקריות:

טיפול משלים

טיפול בדליפת שתן מושפע משמירה על כמה כללים: הימנעות מעישון, הימנעות מצריכה מוגברת של אלכוהול, הקפדה על תזונה מאוזנת וירידה במשקל בהתאם לצורך. חיזוק שרירי רצפת האגן דרך אימון גופני הוא אחת הדרכים היעילות ביותר לטיפול בדליפה. התרגול מתבצע בהנחייה של פיזיותרפיסט כאשר המטרה שלו היא לחזק את מהירות התגובה של השרירים בתגובה לשינויי לחץ בשלפוחית. יש לבצע את התרגולים באופן קבוע על מנת להגיע לתוצאות והוא יעיל בעיקר במקרים של דליפת שתן בדרגה קלה ובינונית.

טיפול כירורגי

במקרים של דליפת שתן כרונית, ניתן לפנות לטיפול בדליפה באמצעות ניתוח. קיימים מספר הליכים כירורגיים כאשר הבולט שבהם מתבצע באמצעות החדרת סרט סינטטי אל מרכז התחתית של השופכה. בשנים האחרונות התפתח תחום חדש של הזרקת חומרים חוסמים אל השופכה. חלקם נספגים אל הגוף וחלקם נשארים באופן קבוע. הליך הטיפול קצר יחסית ואינו כרוך בכאבים ובזמן התאוששות ארוך. הטיפול החדשני ביותר בבריחת שתן מתבצע באמצעות מכשיר לייזר. קרני הלייזר מעלות באופן נקודתי את הטמפרטורה של רקמות השרירים ומעודדות את ההתחדשות שלהן. הטיפול במתצע ללא הרדמה ומביא לתוצאות מהירות.

במרכז הרפואי medica תוכלו להתייעץ עם מיטב המומחים ברפואת נשים וליהנות ממבחר טיפולי לייזר מתקדמים לצורך טיפול בדליפת שתן.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות