רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

בריחת שתן - לא סוף העולם

שמיעת צמד המילים הללו, "בריחת שתן", כבר מעוררת חלחלה בקרב רוב הנשים והגברים. מיד עולות לדמיון סיטואציות מביכות הכוללות כתמים על מכנסיים, כביסות חוזרות ונשנות וחנויות של חיתולים למבוגרים.

אנחנו חושבות שזו תופעה שמגיעה בגיל מאוחר, אבל האמת המרה היא שכבר בגילאים צעירים יותר אפשר לסבול משלפוחית רגיזה, שעלולה להוביל לבריחת שתן. בנוסף, כל מני מחלות כמו פרקינסון, סוכרת ודלקות שונות בדרכי השתן גם משפיעות על השלפוחית. הבעיה העצובה הזו עלולה לפעמים להופיע דווקא כשאנחנו צוחקות, או אפילו משהקות. ישנם מספר סוגים של בריחת שתן, כל אחת היא עולם ומלואו, עם גורמים שונים, ולפעמים פתרונות שונים – אך לעיתים ניתן למצוא פתרון יחיד למספר בעיות.

זה נשמע ברור מאליו, אבל חשוב להבין מה זה בעצם בריחת שתן, כי אחרת נדמיין את הגרוע מכל. מדובר למעשה בתופעה שכיחה למדי (30 אחוז מהאוכלוסייה), שמתאפיינת באובדן שליטה על שלפוחית השתן, ובעקבותיה על דליפה, בריחה, או שחרור בלתי רצוני של שתן במצבים שונים (מעיטוש ועד יחסי מין). אין ספק כי מדובר לא רק בחוסר נעימות עצום, אלא בבעיה של ממש, הגורמת לירידה משמעותית באיכות החיים.

אז מה עושות?

ניתן לבצע ניתוח לתיקון קולפורפיה קדמית/אחורית: ניתוח שמטרתו לחזק את רקמת החיבור התומכת בשלפוחית השתן. ניתוח כזה, המבוצע בהרדמה כללית או איזורית, דורש תקופת החלמה, ובסופו של דבר באמצעות הניתוח נוצרת תמיכה חזקה לאברי האגן. הניתוח לא עוזר רק לבריחת השתן, אלא גם לכאבים בזמן קיום יחסי מין, כאבים בבטן התחתונה, ואפילו הפרעות במערכת העיכול.

בנוסף, ישנה אפשרות רפואית שאינה כוללת ניתוח, והיא אפשרות של טיפול לייזר בנרתיק בעזרת מכשיר ה- "פמיליפט" (femilift). הפמיליפט לא מטפל רק בשתן, הוא מהווה גם טיפול ביובש בנרתיק, ובתחושות אי נעימות באיזור האינטימי באופן כללי. ללא הרדמה, ללא כאבים, ללא תקופת החלמה - פמיליפט הוא הדרך הפחות מסורבלת לפתרון – טיפול בלייזר. אמת, הטיפול מיועד לגילאי ארבעים ומעלה ולנשים בלבד, אך בל נשכח שבכל זאת מדובר בבעיה שמתרחשת בעיקר בגיל מבוגר, ויובש בנרתיק פוגע אך ורק בנשים.

שני הטיפולים יכולים להתבצע על ידי רופאים מומחים בלבד, ואנו שמחים להציע אותם אצלינו במרכז הרפואי medica – אנחנו פה בשבילכם ובשבילכן, שתוכלו לצחוק בלי להתבייש ומבלי לפחד!

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות