רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

10 דברים שחשוב לדעת על בריחת שתן

בריחת שתן היא אחת מהסיטואציות הכי לא נעימות שיש. תחושת מבוכה לרוב שוטפת אותנו, וכנשים יש לנו נטייה לחשוב שיש משהו לא בסדר איתנו.
הכי חשוב שתדעי - שאת לא לבד. למעשה, בריחת שתן היא דבר הרבה יותר שכיח ממה שאת בטח משערת לעצמך. אז הכנו לך רשימה שתעזור לך ללמוד קצת יותר על הנושא, על מה ניתן לעשות בדבר, ועל כמה את לא היחידה.

אז מה בעצם חשוב לדעת על בריחת שתן?

1. כשליש מהנשים אשר עברו את גיל 40 חוות בריחת שתן כזו או אחרת.

2. כ-10% מהנשים שחוות בריחה של שתן, סובלות מדליפה משמעותית שגורמת לשינוי מהותי באורח חייהן.

3. בריחת שתן של טיפות בודדות היא יחסית שכיחה ויכולה ליצור חוסר נוחות משווע, בין פיזי ובין נפשי.

4. גורמים לבריחת שתן כוללים הריון ולידה וגינלית, מאפיינים גנטית, השמנת יתר וגיל. עישון ובעיות נשימה יכולים להחמיר את המצב.

5. שמירה על אורח חיים בריא יכולה לעזור להקל על בעיית הדליפה, לדוגמא - להימנע מעישון, להקפיד על פעילות גופנית ותזונה מאוזנת, להוריד קפאין ולהפחית לחץ נפשי.

6. פיזיותרפיה של שרירי רצפת האגן, לפני ואחרי הריון, נמצאה כתהליך יעיל - גם כמניעתי וגם כמשלים.

7. זריקות של חומרים מייצבים סביב השופכה, או בוטוקס אל כיס השתן, הן פתרון מומלץ במקרים כרוניים.

8. ישנן "תרופות אנטי כולינגריות" המשפיעות על מערכת העצבים, וכן תרופות הורמונליות המפחיתות את כמות השתן הנוצרת בגוף.

9. ישנו הליך כירורגי העוזר במקרים חריפים או כאשר טיפולים אחרים נכשלו - "ניתוח TVT" - בו מושתל סרט מתחת לשופכה עם המטרה לחזק את מנגנון הסגירה שלה. ההליך מבוצע תחת הרדמה, אינו מצריך זמן החלמה ארוך והנו בעל אחוזי הצלחה גבוהים.

10. טיפול לייזר בנרתיק (Femilift) נעשה באמצעות מכשיר לייזר חדשני ונמצא כיעיל, ומהיר, ביותר בטיפול בבריחת שתן. הטיפול עוזר נגד בריחת שתן, נגד יובש בנרתיק, ובכלל נגד תחושות חוסר נעימות נוספות באזור האינטימי. ההליך נעשה ללא כאבים ואינו מצריך תקופה החלמה.

אנחנו מקווים שהבנת שבריחת שתן היא באמת דבר די שכיח. אך מכיוון ששכיחות אינה הופכת את הבעיה ליותר נעימה ופחות מביכה, רצינו שתדעי שיש מספר פתרונות העומדים לרשותך.
במרכז הרפואי medica אנחנו מעסיקים את מומחי הרופאים בארץ. אומנם יש מספר דרכים לטפל בדליפת שתן, אנחנו כן ממליצים על טיפול הפמיליפט החדשני, למרות שאינו מתאים לכל אחת, ובטח לא לכל אחד.

בכל מקרה, הדרך הטובה ביותר לדעת מה הטיפול הנכון ביותר עבורך, היא פשוט לקבוע פגישת התייעצות עם אחד ממומחי medica. כך נבטיח שאת מקבלת את הטיפול האופטימלי עבורך.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות