רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

דליות בשעת חורף

החורף הוא הזמן הזה בשנה בו מיליוני אנשים שסובלים מדליות ברגליים יכולים לעטוף את רגליהם במכנסיים או גרביונים צמודים ולנשום אנחת רווחה. אך למרות שהם מוסתרים היטב ורחוקים מהעין, ורידים בולטים ברגליים אינם רחוקים מהלב ומונעים לעיתים תחושות של נוחות ואסתטיקה מאנשים רבים שפונים לmedica, המרכז הרפואי הגדול בישראל, לעזרה בנושא טיפול בדליות.

חלק מהסובלים מדליות ברגליים מתלוננים כי דווקא במהלך החורף (ולא בקיץ), ישנה החמרה במצב הוורידים. ישנן סיבות רבות לכך, אבל העיקרית שביניהן היא העובדה שרוב הסובלים מהבעיה גורמים להחמרת המצב כשהם מבצעים פעילויות שונות במהלך חיי היום יום. 


מהן הפעילויות מהן כדי להימנע בכדי למנוע את החמרתן ובליטתן של דליות ברגליים?


מקלחות חמות, אמבטיות וסאונות

בסוף יום חורפי ארוך (כלומר קצר), כל מה שאנחנו רוצים לעשות לפעמים זה להחליק לתוך אמבטיה חמימה, להירגע עם המשפחה בסוף שבוע נעים שכולל ביקור בסאונה, או פשוט מקלחת לוהטת שתשטוף את הקור ואת חוויות היום. החום הנעים והמחבק עלול לגרום לכלי הדם ברגליים להתנפח על מנת לאזן בצורה נכונה את חום הגוף, ממש כמו רדיאטור, וכתוצאה מכך, הרגליים עשויות להרגיש עייפות, כבדות, כואבות ומגרדות. הימנעו ממקלחות חמות מדי ושמרו על טמפרטורה נמוכה יחסית על מנת למנוע התנפחות מיותרת של הורידים.


העלאת משקל בחודשים הקרים

עלייה במשקל היא תופעה נפוצה בזמן החורף וכולנו יודעים שזוהי לא העונה לדיאטות ושמירה על משקל יציב. הגוף מעוניין לחמם את עצמו ואנחנו בתגובה מתגרים מפחמימות וסוכרים בצורה קלה יותר. אך לא רק קו המותניים שלכם סובל מן ההשמנה; משקל עודף מעלה את הלחץ על הרגליים, שצריכות לשאת גם את המשקל הנוסף. כלי הדם ברגליים עובדים קשה יותר תחת הלחץ וצריכים להמשיך להעביר דם מהחלק התחתון ביותר של הגוף אל הלב.


זרם דם מוחלש בגלל מזג האוויר

כולנו יודעים שישנם ימים חורפיים שבהם אין שום רצון לצאת מהבית וכל מה שעושים בפועל, זה לשבת בבית כדי להימנע מהגשם. חוסר בהליכות ואימונים עלול להיות נוראי עבור הדליות שלנו. ברגע שלא נקפיד לשמור על דופק יציב ומאוזן, הדם ישהה זמן רב יותר ברגליים ויחמיר את סימני הדליות, ימתח אותן ויגרום לכאבים וכבדות. אימונים קבועים עוזרים לזרם הדם להישאר יציב ומונעים שקיעה של דם באזור הרגליים.

אם גם אתם סובלים מוורידים מוגדלים ברגליים (דליות) וברצונכם לשים סוף לבעיה האסתטית ומונעת הנוחות הזו, צרו קשר עם medica לבירורים וקביעת תור: *2147

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות