רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

דליות - טיפול בוורידים ברגליים

ורידי רגליים הידועים גם בשם "דליות" הם ורידים מוגדלים וסבוכים. כמעט כל וריד יכול להפוך לדליה מוגדלת, אך אלו שברגליים ובכפות הרגליים הם נפוצים ביותר וזאת בשל עמידה ממושכת, הליכה או הריון שמשפיע על הלחץ המופעל על הורידים בחלק התחתון של הגוף.

עבור אנשים רבים ורידים ברגליים הם בעיה קוסמטית נפוצה, אך עבור אנשים מסויימים הם עלולים לגרום כאבים וחוסר נוחות ואף להחמיר ולהתפתח לבעיה הדורשת טיפול רפואי.

הטיפול בוורידי רגליים נדרש לרוב בשל אחת מהסיבות הבאות:

  • הקלה על הסימפטומים - הקלה בכאב וחוסר נוחות שנגרם בעקבות הורידים הבולטים
  • טיפול בבעיות שנגרמו עקב הורידים – לדוגמה: נפיחות ברגליים או כיבים
  • טיפול אסתטי

במידה וניתוח אכן נדרש, ייתכן ותתבקשו להכין את עצמכם להליך ע"י ביצוע תרגילי כושר קבועים, הימנעות מעמידה ממושכת, הרמה של הרגליים בזמנכם הפנוי, ושימוש בגרביים אלסטיות שמטרתן להפעיל לחץ חיצוני על הורידים ואותן ניתן להשיג בבתי מרקחת.

שיטות טיפול נוספות בוורידים ברגליים ודליות:

אבלציה בקיטור- שיטת טיפול חדשנית וירוקה. הטיפול בבעיות של ורידים בולטים בקיטור (SVS) עם אדי מים מזוקקים דחוסים, פוגע בוורידים באמצעות טמפרטורה גבוהה ומתאים גם לטיפול בוורידים הראשיים והמשניים. 

אבלציה בגלי רדיו– בשיטה זו ישנו שימוש בחום הנוצר בעזרת גלי רדיו. בטיפול בתופעה של ורידים בולטים ברגליים באמצעות גלי רדיו, הווריד מונגש על ידי חתך קטן מעל או מתחת לברך וצינורית המכילה רכיב המשדר אנרגיית גלי-רדיו. האנרגיה מחממת את קירות הווריד עד שהוא נסתם והדם פונה לשאר הוורידים הבריאים.

אבלציה ורידית בלייזר- בתהליך דומה לזה של אבלציה בגליו-רדיו, גם טיפול ורידים באנדו לייזר כרוך בהחדרת צינורית ולייזר אשר יורה הבזקי אנרגיה במעלה הוריד, המחממים אותו ועוזרים לסתום אותו.

הטרשה ורידית (סקלרותרפיה)- בשיטת טיפול זו מוחדרת תמיסה מוקצפת לורידים. התמיסה מצלקת את הורידים ויוצרת תהליך בו הם נסתמים. ההזרקה מודרכת על ידי סריקת אולטרהסאונד של הורידים ומאפשרת טיפול במספר ורידים במקביל.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות