חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

היסטרוסקופיה אבחנתית וניתוחית – טיפול גינקולוגי מתקדם

מה זה טיפול היסטרוסקופיה?

היסטרוסקופיה הינו הליך גניקולוגי רפואי המתבצע במקרה של דימום או חשש לדלקות (היסטרו = רחם, סקופיה = התבוננות). במהלך הבדיקה רופא הנשים בוחן את חלל הרחם, על מנת לאתר בעיות רפואיות ביחד עם אפשרות לטפל בהן בהמשך לאבחון.

מתי צריך לבצע היסטרוסקופיה?

  1. הופעת דימום חריג – במידה ונתקלת בדימום תוך רחמי לא סדיר, יש לגשת לבדיקת היסטרוסקופיה על מנת לאתר את הבעיה שיוצרת אותו.
  2. חשד לשרירן תוך רחמי – כשקיים חשד לשרירן בולט או ממצא של רירית הרחם, המובילים לדימום לא סדיר ואף להפלות חוזרות.
  3. כאשר יש חשד להידבקות במחלות מין תוך רחמיות.
  4. במקרים שבהם האישה סובלת מהפלות חוזרות.

היסטרוסקופיה אבחנתית הינה בדיקה לצורך הסתכלות בלבד ולא למטרת טיפול. בבדיקה מכניסים סיב אופטי אל חלל הרחם, על מנת לגלות בעזרת מצלמה זעירה המשדרת למסך, מה הבעיה הרפואית. רופא הנשים מחדיר דרך הצינורית חומר מיוחד המרחיב את חלל הרחם, ובמקביל הסיב האופטי מצליח לקבל תמונה ברורה יותר ומתחיל לאתר ממצאים חשודים. במידה ומתגלה בעיה הדורשת טיפול, ממשיכים להיסטרוסקופיה ניתוחית. הסיב האופטי שבו משתמשים הרופא או הרופא, דק מאוד וכמעט בלתי מורגש, לכן היסטרוסקופיה אבחנתית היא הליך רפואי שאינו מצריך הרדמה.

במידה והתגלו בבדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית בעיות רפואיות כגון פוליפים, שרירנים או ממצאים של מחלות, ניתן לעיתים להתחיל לטפל בהם באמצעות היסטרוסקופיה ניתוחית. בדומה להיסטרוסקופיה האבחנתית, במהלך ההליך הניתוחי מוחדר סיב אופטי דק דרך צוואר הרחם אל חלל הרחם, אך הפעם מצורפים אליו הכלים הניתוחיים. מדובר במכשור מעט עבה יותר, שמצריך הרחבה של חלל הרחם. במהלך היסטרוסקופיה ניתוחית הרופא מסיר את הנקודות הזיהומיות, שרירנים או פוליפים. מכיוון שמדובר בהליך ניתוחי פולשני יותר, קיימים סיכונים קלים, ולכן הוא מתבצע תחת הרדמה. מספר ימים לאחר הניתוח, המטופלת עלולה לחוש בכאבים באזור הבטן התחתונה.

היסטרוסקופיה אבחנתית וגם היסטרוסקופיה ניתוחית הינם הליכים רפואיים מורכבים שדורשים טיפול מקצועי ומסור. במרכז הרפואי medica תוכלי להתייעץ עם מיטב המומחים בתחום הגינקולוגיה ולזכות לטיפול ממיטב המומחים בתחום. לקביעת תור לייעוץ צרי קשר בטלפון 2147*.

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: