רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

הסרת קטרקט בלייזר והקטנת הסיכוי להופעתו

  • דף הבית
    \
  • הסרת קטרקט בלייזר והקטנת הסיכוי להופעתו

הסרת קטרקט בלייזר הוא ניתוח מתקדם וחדשני לטיפול בקטרקט. הקטרקט נוצר בעין בעיקר בגילאי הזיקנה, כאשר מופיעים כתמים על רשתית העין, דבר שפוגע בצורה משמעותית בראייה. כיום קיימים טיפולים מתקדמים לקטרקט באמצעות מכשור לייזר כמו טיפול קטרקט עדשות פרימיום ועוד. הם מתבצעים בצורה מדויקת, בהתאמה אישית אל המטופל ומביאים לתוצאות אופטימליות בתוך פרק זמן קצר.

לא ניתן למנוע את הקטרקט, אך ניתן להקטין את הסיכוי להופעה שלו באמצעות הקפדה על מספר הרגלים:

תזונה מאוזנת

הקפדה על תזונה בריאה אינה מונעת קטרקט אך היא יכולה להאט את התתקדמות שלו. ניתן למנוע את רוב הבעיות הרפואיות על ידי תזונה נכונה והדבר נכון גם במקרה של קטרקט ברשתית העין. מאכלים עשירים בויטמין A או ויטמין C (פירות הדר, גזר, אבודקו, אוכמניות ועוד) יחזקו את המערכת החיסונית ויתרמו לשיפור הראיה והימנעות ממחלות עיניים. תזונה על בסיס תפריט יומי שלא כולל את כל הויטמינים הנחוצים לגוף עלולה לגרום להחמרה של קטרקט בגילאים מבוגרים או להגביר את הסיכון להופעה שלו.

הקפדה על הרכבת משקפי שמש

משקפי השמש מגנות על העיניים מפני קרני האולטרה של השמש. הקרניים פוגעות ברשתית העין בטווח הארוך כאשר הן מגיעות אליה באופן ישיר לאורך זמן. אנשים שנחשפים לשמש בתדירות גבוהה בשל עבודה במקום פתוח, חייבים להגן על העיניים ולחבוש משקפי שמש. קטרקט יכול להיות מטופל בצורה יעילה ומהירה באמצעות טיפול קטרקט עם עדשות פרימיום. לאחר הטיפול מומלץ להקפיד כמה שיותר על חבישת המשקפיים כל מנת לחשוף את העיניים כמה שפחות לקרני האולטרה ולהקל על תהליך ההחלמה. בזמן שהייה בסביבה מוצלת, כדאי להסיר את המשקפיים על מנת להרגיל את העיניים לקרני אור מוחלשות ולהמשיך לחזק אותן.

ביקורת קבועה אצל רופא העיניים

אנשים בעלי סיכון גבוה לפתח קטרקט, אם בשל גנטיקה משפחתית או לאחר טיפול הסרת קטרקט בלייזר, צריכים להקפיד על ביקורים סדירים אצל רופא העיניים על מנת לזהות בזמן הופעה של קטרקט חוזר. ניתוח קטרקט בלייזר או טיפול קטרקט עם עדשות פרימיום הם טיפולים יעילים אך יש להמשיך ולעקוב אחרי מצב העיניים. זיהוי של קטרקט בשלב מוקדם שלו מאפשר קבלת טיפול יעיל יותר ומזעור נזקים. ככל שהקטרקט נמצא במצב מתקדם יותר, כך גדל הסיכון שבטיפול בו.

הסרת קטרקט בלייזר או טיפול קטרקט עדשות פרימיום מתבצעים אצל רופאי העיניים המובילים בארץ במרכז הרפואי medica. צרו קשר עוד היום ובואו לפגישת ייעוץ.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות