רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

הסרת קטרקט בלייזר - האם זה כדאי?

ניתוח קטרקט בלייזר הוא המילה האחרונה בתחום רפואת העיניים. באמצעות טכנולוגיה מתקדמת זו, משתמשים בלייזר לביצוע צעדים קריטיים בניתוח הקטרקט, שבוצעו עד עתה באמצעות מכשירים ידניים.

במה שונה הסרת קטרקט בלייזר מהניתוח המסורתי?

הלייזר בו משתמשים בניתוח קטרקט הוא לייזר מהיר ומדויק מאד, שיכול לבקע רקמות כדי ליצור פתחים וחללים, כמו גם לשבור את חומרי העדשה העכורה שבעין. משתמשים בו בראש ובראשונה כדי ליצור גישה לקטרקט ואז כדי לרכך ולשבור את החומר העכור שבעדשת העין. הקטרקט נמצא בתוך קפסולת העדשה- קרום דק שצריך להיכנס אליו כדי להסיר את החומרים העכורים. ככל שפתיחת הקפסולה תהיה יותר עגולה ומרכזית, כך תוצאות הניתוח יהיו טובות יותר. צעד זה בוצע  עד לא מזמן באופן ידני, באמצעות מלקחיים שקורעות ופותחות את הקפסולה  בניתוח לייזר קטרקט, שלב זה מבוצע באמצעות  לייזר. בניתוחי קטרקט בלייזר יש סיכוי נמוך יותר לקריעת הקפסולה ולגרימת סיבוכים  משניים שעלולים להתרחש כבמדיה והיא נקרעת. כמו כן, הסרת קטרקט בלייזר מאפשרת רמת דיוק גבוהה יותר בהכנסת העדשה התוך עינית ובכל שלבי הניתוח.

שבירת החומר העכור בעדשה - החומר העכור בעדשה מוסר במהלך ניתוח קטרקט, תוך השארת הקפסולה השברירית ללא פגע. התהליך נעשה באמצעות שילוב של אנרגיית אולטרסאונד לשבירת החומר, ושאיבת השברים החוצה באמצעות מכשיר מיוחד, והוא יכול להימשך זמן מה. חום יכול להצטבר בכלי הניתוח וסביב החתך. קפסולת העדשה יכול גם להיפגע במהלך תהליך זה. בניתוח לייזר קטרקט, הלייזר מרכך את חומר העדשה ושובר אותו לחתיכות קטנות יותר, להסרה קלה. תהליך זה הוא מהיר יותר ומכניס פחות אנרגיית אולטרסאונד לתוך העין שלכם.

האם כדאי לכם להסיר קטרקט בלייזר?

ניתוח קטרקט, בין אם בשיטה המסורתית ובין אם מדובר בהסרת קטרקט בלייזר, הוא בין הניתוחים הנפוצים, הבטוחים ובעלי אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בעולם, כך שלא משנה באיזו אופציה תבחרו, כשאתם בידיים של המנתחים המומחים של מרכז רפואי medica, אתם יכולים להיות בטוחים. עם זאת, אם אתם רוצים לעבור ניתוח בעל הסיכון הנמוך ביותר האפשרי לסיבוכים, שאחריו תוכלו להיפרד לתמיד מהמשקפיים ולראות באופן עצמאי לחלוטין, ניתוח קטרקט לייזר, בידיו של מנתח מומחה, עשוי להיות בעל יתרון על ניתוח מסורתי.

ניתוח קטרקט בלייזר מתאים כמעט לכל סוגי העיניים. שאלו את מנתח הקטרקט שלכם על אפשרות זו בעת התייעצות הראשונית עימו.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות