רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

הקטנת חזה

בעוד נשים רבות בוחרות לגשת לניתוחי הגדלת חזה, ישנן נשים רבות הסובלות מחוסר נוחות ומדעות יתר להיקף החזה שלהן. יותר ויותר נשים בוחרות לנקוט בצעד כנגד היקף החזה הגדול שלהן, שעלול לגרום להן לכאבי גב, חוסר נוחות וביטחון עצמי ירוד.

הקטנת שדיים הינה פרוצדורה אשר מבוצעת במטרה להקטין את גודל שדיה של מטופלת על ידי הסרה של עור ורקמת שד. ישנם מספר סוגים של ניתוחים אותם בוחר המנתח בהתאם לגודל החזה ושטח העור אותו יש להסיר.

לרוב, ניתוח הקטנת שדיים מומלץ עבור נשים מעל גיל 21, שכן בשלב זה השדיים סיימו את צמיחתם. ישנם מקרים יוצאי דופן בהם מאושרים גם ניתוחים עבור נערות צעירות יותר שסובלות מבעיות חברתיות או פיזיות כתוצאה מגודל החזה שלהן. על אף ההמתנה לגיל המתאים, ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על גודל החזה גם בהמשך; הריון והנקה עלולים לשנות את צורת השד ואף להגדיל אותו, ולכן ישנן נשים אשר שבות לניתוח נוסף שנים לאחר שביצעו את הניתוח הראשון.

ישנם שיקולים רבים אותם יש לשקול לפני ההחלטה לגשת לניתוח הקטנת שדיים. בזמן הניתוח, שומן ועור עודף מוסרים, על מנת להקטין את גודל השד. פעולות אלו עשויות לפגוע בעצבים ובבלוטות החלב הקיימות בשד, ועל כן הניתוח עשוי למנוע את אפשרות ההנקה בהמשך החיים. חלק מן הנשים שעברו את הניתוח דיווחו על ירידה ברגישות בפטמות בשל הפגיעה בעצבים באיזור, אך ישנן נשים שדיווחו על תוצאה הפוכה ועל עלייה ברגישות.

משקל השדיים הוא לא הבעיה היחידה מהן סובלות נשים בעלות חזה גדול. ישנן נשים רבות החשות חוסר בטחון ונתקלות בקושי להתאמן. נשים רבות הפונות לקבל את הטיפול סובלות מחרדות או דיכאון ובעבור רבות מהן הניתוח משפר את איכות החיים ומסתמן כהצלחה וצעד משנה חיים.

medica הינו המרכז הרפואי הגדול בישראל ובמחלקה הפלסטית שלו תוכלו למצוא את מיטב המנתחים הקיימים כיום בישראל.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות