חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

השתלת קרנית – כל מה שרציתם לדעת

אנשים רבים סובלים מקרנית פגומה או מצולקת, דבר הנובע מזיהומים או פגיעות ישירות בעין כמו למשל מחלת קרטוקונוס. הקרנית היא החלק הנמצא בקדמת העין, שמרכז ומנתב את קרני השמש לרשתית העין. כאשר הקרנית פגומה, הראיה מטשטשת מכיוון שקשה לעין לסנן את קרני האור. הפתרון הטוב ביותר במקרה זה, הנו ניתוח השתלת קרנית. מה זה ניתוח השתלת קרנית? מהם הסיכונים? וכיצד התהליך משפר את הראייה?

כיצד מתבצע ניתוח להשתלת קרנית?

במהלך ניתוח השתלת קרנית נוטלים קרנית שנתרמה, או קרנית מלאכותית, ובאמצעות לייזר או תפירה עדינה, מרכיבים את הקרנית החדשה לעינו של המטופל. ניתוח זה בעל סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד. לעומת ניתוחים אחרים הדורשים תרומה והשתלת איברים, אין צורך בהתאמה גנטית של הקרנית החדשה. מספיקה הקרנית עצמה על מנת להשתילה במטופל, ללא צורך בסוג דם דומה או סיווג רקמות.

ניתוח השתלת קרנית: איך הוא מתבצע ולמי זה מתאים

חולה הסובל ממחלת קרטוקונוס או בעל צלקות ברשתית, נכנס לרשימת המתנה, לאחר שאובחן אצל רופא עיניים. רשימת ההמתנה אינה ארוכה, שכן נעשים למעלה מ- 500 ניתוחי השתלת קרנית בשנה. ניתוח השתלת קרנית כלול בסל הבריאות וממומן על ידי כלל קופות החולים.

הליך ההחלמה נמשך מספר חודשים. לעיתים הראייה משתפרת באופן כמעט מיידי, אך לרוב נדרשת שנה על מנת להבחין בשיפורים משמעותיים בראייה.

ניתן כיום לבצע ניתוח השתלת קרנית מלאכותית. השתלה מסוג זה מתאימה לחולים שניסו לבצע השתלת קרנית חיה, אך גופם דחה אותה. הקרנית המלאכותית עשויה מחומר אקרילי, שלרוב אינו נדחה על ידי הגוף. המנתחים משתמשים בבסיס של קרנית חיה, ומשלבים אותה עם קרנית מלאכותית על מנת להגיע ליעילות מלאה בסוף הניתוח.

אין צורך עוד לסבול מראייה מטושטשת או להסתכן באיבוד הראיה בעין אחת. ניתוח השתלת קרנית הנו הליך פשוט ובעל סיכויי הצלחה גבוהים. במרכז העיניים של המרכז הרפואי הפרטי medica, תוכלו לבצע את ההליך על ידי מיטב הרופאים המנתחים הטובים בתחום.

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: