רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

ורידים בולטים ברגליים - כל מה שחשוב לדעת

  • דף הבית
    \
  • ורידים בולטים ברגליים - כל מה שחשוב לדעת

ורידים בולטים ברגליים (המוכרים גם בשם "דליות"), הם סימפטום של בעיה רפואית נפוצה. הבעיה נוצרת כאשר יש אי ספיקת דם בוורידי הרגליים וכתוצאה מכך הם הופכים להיות בולטים באופן חריג על פני העור. מלבד הפגם האסתטי, דליות יכולות לגרום גם לכאבים ברגליים ובגב התחתון. למרות שמדובר בבעיה נפוצה, אנשים רבים לא מכירים את הסיבות הנפוצות להיווצרות ורידים בולטים ברגליים. המרכז הרפואי medica, ריכז עבורכם כמה עובדות חשובות שכדאי לדעת:

נימים כחולים ברגליים אינם דליות

לעיתים אנשים מבלבלים בין הופעה של ורידים בולטים ברגליים לבין הופעה של נימים כחולים. כאשר מדובר בוורידים, כלי הדם שמתבלטים הם אלו הגדולים יותר. נימים הם כלי דם קטנים יותר מוורידים, וכאשר מופיעים נימים כחולים זה סימן לבעיה רפואית אחרת, שהמגרעת העיקרית שלה היא פגם אסתטי. התופעה נפוצה בעיקר אצל נשים בהיריון ואצל אנשים מבוגרים.

לא מדובר בפגם אסתטי בלבד

הדבר הראשון ששים לב אליו כאשר נוצרים ורידים בולטים ברגליים, הוא הפגם האסתטי. מהסיבה הזו, יש אנשים שמתעלמים ממנה ולא ניגשים לבדיקה אצל רופא. חשוב לדעת, שזה סימן אזהרה לבעיות חמורות יותר במערכת הדם כמו בעיות בסירקולציה או חסימת אפשרית של אחד העורקים. לעיתים נלווית לתופעה גם תחושת אי נוחות וכבדות ברגליים. מומלץ מאוד, אם אתם סובלים מאחד מהתסמינים האלה, לפנות לרופא מומחה לכלי דם, על מנת לאבחן את המקור לבעיה.

שילוב רגליים איננו יוצר דליות

אחד הגורמים העיקריים להופעה של דליות הוא גנטיקה. כמובן שמומלץ לשמור על אורח חיים בריא, לעשות ספורט ולא לייצר עומס מיותר על הרגליים כמו נעילת נעלי עקב גבוהות. אך אין שום נזק מובהק שנגרם כתוצאה מהליכה על עקבים או ישיבה בשיכול רגליים.

לייזר איננו הטיפול היחידי נגד דליות

הטיפול המוכר ביותר נגד ורידים בולטים ברגליים הינו לייזר או אנדו לייזר. בנוסף לטיפול לייזר, קיימים טיפולים נוספים ומועילים ביותר. טיפול בגלי רדיו - סיב אופטי המוחדר לווריד, דרכו שולח הרופא גלי רדיו בתדרים גבוהים שעוזרים להסיר את הוריד הבולט. בנוסף, קיימת גם אפשרות לטיפול בקיטור - טיפול בוורידים בולטים על ידי לחץ הנוצר מקיטור, במהירות וללא כאבים.

סובלים מורידים בולטים ברגליים? במרכז הרפואי של medica תוכלו למצוא את מיטב המומחים בתחום הטיפול בכלי דם. למידע נוסף על כלל הטיפולים ולהתייעצות עם מומחה, צרו קשר עוד היום.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות