רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

ורידים בולטים - למה זה קורה לי ומדוע כדאי לטפל בזה

  • דף הבית
    \
  • ורידים בולטים - למה זה קורה לי ומדוע כדאי לטפל בזה

ורידים בולטים ברגליים הם סימפטום שיכול להיגרם על ידי מספר מצבים רפואיים. במקרים מתונים ורידים בולטים הם בעיה קוסמטית בלבד, אך לעיתים, הם סימן לבעיה חמורה יותר. צרו קשר עם מומחי כלי הדם של medica אם אתם חווים אחד מהתסמינים הבאים:

* קוצר נשימה
* כאבים בחזה
* כיבים ליד הוורידים

סימפטומים אלו יכולים להיות סימן למחלת כלי דם היקפיים או לקריש דם, וכדאי לטפל בהם בהקדם האפשרי.

מהם הגורמים לוורידים בולטים ברגליים?

דליות ברגליים - דליות ברגליים הן רשת של ורידים גדולים ומפותלים, לרוב בצבע כחול או סגול כהה, הנראים בולטים או מעוותים. לרוב, הן נוצרות ברגליים ובכפות הרגליים, אבל הן יכולות להתרחש בכל אזור אחר בגוף. דליות ברגליים יכולות להיות מכאיבות אחרי ישיבה או עמידה ממושכת.

אי ספיקה ורידית - בתוך כל וריד יש סדרה של שסתומים המונעים את זרימת הדם לאחור. אם השסתומים אינם פועלים כהלכה - וקירות הוורידים נחלשו - הדם יכול להחליק אל תוך הווריד. מצב זה נקרא אי ספיקה ורידית, והוא משפיע בדרך כלל על ורידים עמוקים יותר בתוך הרגל, אבל יכול גם לגרום לוורידים הקרובים יותר לפני השטח לבלוט.

הריון - אחד מגורמי הסיכון העיקריים להיווצרות ורידים ברגליים הוא הריון. במהלך תקופה זו, הלחץ על הוורידים גובר, מה שמקשה על הדם לזרום בחזרה אל הלב. כתוצאה מכך, נפח הדם הכולל בגוף גדול יותר במהלך ההיריון. שני מצבים אלו עלולים להוביל לוורידים בולטים.

גיל מבוגר - קירות הוורידים מכילים סוג של שריר המסייע להניע את הדם בחזרה אל הלב. ככל שאנחנו מתבגרים, קירות הוורידים שלנו עלולים להחלש ולהפוך ליותר אלסטיים. מצב זה זה מאפשר לדם להחליק ויכולי להוביל לוורידים בולטים.

פקקת ורידים - קריש דם שנוצר בתוך הווריד עלול לפעמים לגרום לווריד להתנפח. קריש הדם בדרך כלל נוצר ברגל, למרות שהוא יכול גם להיווצר בוורידי הזרוע או הצוואר מצב זה יכול להשפיע גם על הוורידים העמוקים וגם על אלו שקרובים לפני השטח. אם קריש דם בתוך וריד עמוק יוצא ממקומו שליד קיר הווריד, זרימת הדם יכולה לשאת אותו אל הריאות, שם הוא עלול לגרום לתסחיף ריאתי - מצב קטלני לעתים.

איך ניתן לטפל בוורידים בולטים?

ישנם מספר טיפולים לבעיה. לאחר זיהוי הבעיה האישית שלכם, הרופא יעזור לכם להחליט על הטיפול הטוב ביותר. ורידים ברגליים המתפתחים תוך כדי היריון לרוב נעלמים מעצמם אחרי שלושה חודשים ועד שנה אחר הלידה. במקרים אחרים, ניתן לטפל בוורידים על ידי:

שינויים באורח החיים - לנהל אורח חיים בריא יותר יכול לעתים קרובות להפחית את חומרת הדליות. זה כולל אכילה בריאה, שמירה על המשקל, פעילות גופנית באופן קבוע, הימנעות מעמידה או ישיבה ממושכת ועוד.

ניתוח ורידים ברגליים - ניתוח באנדו לייזר. במהלך טיפול זה, המנתח סוגר ורידים בולטים ודליות קטנות עם פרצי לייזר. זה גורם לוורידים לדעוך ובסופו של דבר, להיעלם. ניתוח זה אינו דורש חתכים או מחטים.

הזרקת קצף לווריד - במהלך הטיפול, הרופא מזריק לווריד תמיסה מיוחדת שגורמת לוורידים ליצור רקמת צלקת ולהיסגר. השיטה אינה מזיקה לרגליים מכיוון שזרימת הדם תנוע לוורידים הבריאים הסמוכים.

גלי רדיו - ניתוח ורידים ברגליים עם גלי רדיו נחשב לטיפול זעיר פולשני. הוא מבוסס על גלי רדיו וחום לייזר נמוך, אורך כמספר דקות בלבד ומתבצע בהרדמה מקומית.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות