רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

ורידים ברגליים והדרכים להימנע מהם

  • דף הבית
    \
  • ורידים ברגליים והדרכים להימנע מהם

הקיץ אוטוטו מגיע, ובזמן שכולם מתכוננים לרגע שעוברים לבגדי ים ובגדים קצרים, רבים נאלצים להתמודד עם ורידים ברגליים המהווים פגיעה אסתטית עבורם. ורידים ברגליים הינם תופעה רפואית נפוצה, ממנה סובלים ישראלים רבים. נהוג לחשוב כי מדובר בפגם אסתטי, אך למעשה מדובר בסימן מקדים לאי ספיקת כלי דם, תופעה רפואית מסוכנת בפני עצמה. כיצד ניתן למנוע ורידים בולטים ברגליים? להלן 6 דרכים יעילות מאת המרכז הרפואי medica:


1. הימנעו מישיבה או עמידה ממושכת:

סיבה נפוצה להיווצרות דליות ברגליים, הנה הימנעות מפעילות גופנית ונטייה להישאר בתנוחה אחת במשך זמן ארוך. גם אם צריך לשבת שעות רבות בכיסא במשרד מול המחשב, חשוב להקפיד לנוע מדי פעם, לרדת לסיבוב מתחת למשרד, לעשות מתיחות ולעשות פעולות יזומות מדי פעם כדי לשחרר את הגוף.

2. ישיבה נכונה:

ישיבה ממושכת בשיכול רגליים יכולה לייצר דליות ברגליים, הקפידו לשבת בצורה נינוחה ופתוחה יותר. מומלץ מדי פעם לשבת עם רגליים מורמות או לשכב עם רגליים מורמות על מנת לעודד את זרימת הדם.

3. גרביים אלסטיות ונעליים נוחות:

גרביים קטנות או גרביים בעלות גומי לוחץ עלולות לגרום להיווצרות בעיות ורידים ברגליים. הקפידו לגרוב גרביים אלסטיות שמקלות על זרימת הדם מכפות הרגליים כלפי מעלה. בנוסף, הקפידו לנעול נעליים נוחות, ולהוריד אותן כשאפשר, על מנת לא לייצר לחץ רב על דפנות הרגל לאורך היום.

4. פעילות גופנית:

הליכה, ריצה או שחיה מועילות וחיוניות לבריאות הגוף. כמו כן הן מסייעות במניעת היווצרות ורידים ברגליים. פעילות גופנית לא מחזקת רק את השרירים, אלא גם את דפנות הורידים ומייצרת סירקולציה נכונה בגוף.

5. טיסות:

בטיסות קיים סיכון רב להיווצרות ורידים בולטים עקב השילוב של שהייה ממושכת על הכיסא והלחצים המשתנים באוויר, לכן הקפידו במהלך טיסות ארוכות לקום מדי פעם ולתת לדם בורידים לזרום.

6. אמבטיות:

מומלץ להימנע משהות ממושכת באמבטיות חמות, המרחיבות את כלי הדם. במידה ואתם לקראת סיום אמבטיה חמה, צאו בהדרגה מהמים והימנעו ממעברים חדים בין חום וקור, שעלולים לגרום להיווצרות דליות ברגליים.

יש לכם ורידים בולטים ברגליים? זה לא סוף העולם. במרכז הרפואי medica תוכלו להתייעץ עם מיטב המומחים לכלי דם ולמצוא את הטיפול המתאים עבורכם. למידע נוסף היכנסו לאתר medica.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות