רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

חשיבותו של ניתוח קטרקט בתקופה של שינויי אקלים

  • דף הבית
    \
  • חשיבותו של ניתוח קטרקט בתקופה של שינויי אקלים

אחד הנושאים הנחקרים והמדוברים ביותר בעולם כיום הוא שינויי האקלים הצפויים וההשלכות הרבות שיהיו להם על החיים על פני הפלנטה. בכל דוח שנכתב בנושא מדובר על השלכות, בדרך כלל לא חיוביות, על מקורות המים, חקלאות, מזון, תשתיות, אנרגיה ועל בריאותם של בני האדם.
בדוחות דנים בהשלכות אלו מנקודת מבט גלובלית או של מדינה כזו או אחרת אבל לנו כבני אדם, שהדאגה לבריאותנו היא יומיומית, ההתייחסות לנושא היא מאד אישית.

גוף האדם רגיש לתנאי מזג אוויר קיצוניים כמו חום, קור, סופות קשות ועוד. עצמתם של גלי החום הצפויים עלולה לגרום לבעיות נשימתיות וקרדיולוגיות. עצמתם של גלי הקור הצפויים עלולים לפגוע באוכלוסיות הרגישות יותר כמו ילדים וקשישים. השינויים הצפויים באיכות האוויר ובעיקר בקרינה עלולים לפגוע באחד מהאיברים הרגישים ביותר בבני אדם - העיניים.

סכנות הקרינה הן ידועות. אפשר לחלק את הקרינה ל-3 סוגים עיקריים:

UVA - קרינה של קרניים ארוכות טווח. אלה קשורות לשיזוף ולהזדקנות העור;
UVB - קרינה של קרניים קצרות יותר ומסוכנות יותר. הן קשורות לקטרקט ולכוויות שמש;
UVC - קרינה של הקרניים הקצרות והמסוכנות ביותר. אלה קשורות  להכל אך הן נחסמות על ידי שכבת האוזון ולכן לא מגיעות לקרקע.          

שינויי אקלים פוגעים בשכבת האוזון ובכל מערך ההגנה מפני קרינת קרני השמש ולכן בכל הדוחות צופים שהנזק שייגרם לעיניים של בני אדם ילך ויחמיר, כאשר הנפוץ ביותר יהיה קטרקט. אותה עכירות של העדשה התוך-עינית ואיבוד הדרגתי של הראייה. כבר כיום קרינת UV נחשבת לאחד מהגורמים העיקריים להיווצרות והתקדמות קטרקט ונחשבת כגורם מספר 1 בעולם לעיוורון.

אז מה עושים?

ניתוח קטרקט הציל עד היום מיליוני אנשים בעולם מעיוורון. יש ניתוח קטרקט שמבוצע באופן ידני בהרדמה מקומית וכולל פתיחת העין בשולי הקרנית והוצאת התוכן העכור של העדשה. ניתוחים מתקדמים יותר מתבצעים באמצעות מיקרוסקופ כירורגי אך כיום האפשרות המתקדמת, האופטימלית והפשוטה ביותר היא ניתוח קטרקט בלייזר.

גם בעזרת ניתוח קטרקט בלייזר מוציאים מהעין את העדשה העכורה ומשתילים עדשה סינתטית שקופה. כל ההליך נעשה באמצעות מכשיר לייזר, ללא שימוש בסכין כירורגית, דבר שתורם למדויקות, למהירות ולהתאמה לעין של המנותח.
ניתוח קטרקט בלייזר מקל מאד על ההתמודדות עם קטרקט כיום ונותן תקווה לעתיד כאשר ההשפעות של שינויי האקלים בעולם יתחילו להיות מורגשות בכל מישורי החיים.

לעיניים שלנו נוכל לעזור.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות