רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

טיפול בדליות - שאלות נפוצות

טיפול בדליות מתאפשר היום באמצעות מגוון אמצעים מתקדמים. דליות ברגליים הן תופעה שממנה סובלים נשים וגברים כאחד. הביטוי החיצוני שלה הוא הופעה של ורידים בולטים באופן חריג על גבי עור הרגליים. לרוב מדובר בפגם אסטתי, אך במקרים מסוימים הוא יכול להעיד על בעיה בריאותית חמורה יותר של אי ספיקה בכלי הדם. מטופלים רבים פונים אלינו בנושא הסרת דליות ברגליים: האם העלמת דליות היא הליך רפואי מסובך? מהו הטיפול הטוב ביותר של הסרת דליות? לצורך כך ריכזנו את השאלות והתשובות החשובות:

כיצד נוצרות דליות ברגליים?

תופעת הדליות מוכרת בעולם הרפואה מזה מאות שנים, וקיימים מיתוסים שונים להיווצרותה. מטופלים רבים מאמינים שהליכה ממושכת על נעלי עקב, נטייה להשמנת יתר ושימוש בגרביים במידה קטנה מדי, גורמים להתפרצות שלה, אך למעשה, הגורם העיקרי להיווצרות של דליות הוא גורם תורשתי. מערכת כלי הדם מכילה מסתמים שמווסתים את זרימת הדם, מונעים דליפה של כלי דם ומפקחים על מעבר סדיר של הדם לכיוון שריר הלב. כאשר המסתמים לא פועלים באופן תקין, נוצר עומס על הוריד שיוצר הרחבה של כלי הדם. ההרחבה היא זו שגורמת לוריד לבלוט כלפי חוץ ואף לדליפה של דם סביבו.

אילו אנשים סובלים מדליות ברגליים?

המקור של דליות ברגליים הוא תורשתי ונוספים אליו גורמים שונים שעלולים להגביר את הסיכון להיווצרות התופעה, כמו היריון. בתקופת ההיריון גדל הלחץ על זרימת הדם, וכתוצאה מכך נשים רבות סובלות ממנה. בנוסף לכך היא מופיעה לרוב באופן כללי אצל נשים כולל נשים מבוגרות. גורמים נוספים שמעודדים את ההופה שלהן הם עמידה ממושכת, חום הקיץ והפעלת משקל רב על הרגל. ברגע שמתחילות להיווצר דליות, יש תחושה של אי נעימות ברגלים, חום וגירודים. במידה ומתחילים כאבים עזים באיזור השוקיים ובשרירים הנמצאים מאחורי הרגל, יש לגשת לרופא ולהיוועץ בנוגי לטיפול באופן מיידי.

כיצד ניתן לטפל בדליות?

המרכז הרפואי medica מציע מגוון טיפולים בתחום הסרת דליות ברגלים:

  • אנדו לייזר - טיפול להסרת דליות באמצעות מכשיר לייזר. לאורך הוריד מוחדר סיב לייזר והאנרגיה התרמית שלו אוטמת את הוריד ומסייעת בשיקום פעולת המסתמים. הטיפול יעיל ומהיר ומבוצע בהרדמה מקומית.
  • טיפול בגלי רדיו - הליך מיני פולשני שמבוצע ללא הרדמה. אל הוריד מוחדר סיב רדיו הפועל בחום נמוך ובאמצעות גלי רדיו בתדירות גבוהה, משפר את זרימת הדם באיזור הרגליים.
  • טיפול בקיטור - שיטה חדשה בתחום הטיפולים של העלמת דליות, המתמקדת במסתמים הפגומים באמצעות טמפרטורה גבוהה המופקת על ידי אדי מים. הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית ומתאים לורידים ראשיים ולורידים משניים.


טיפול בדליות הינו הליך רפואי פשוט ויעיל, כך שאין סיבה לסבול מורידים בולטים ברגליים. למידע נוסף וקביעת פגישת ייעוץ, צרו קשר עוד היום עם המומחים של medica.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות