רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

בריחת שתן - טיפול בעזרת לייזר חדשני

  • דף הבית
    \
  • בריחת שתן - טיפול בעזרת לייזר חדשני

בריחת שתן במאמץ היא תופעה שממנה סובלים נשים וגברים. היא יכולה להופיע בכל גיל ונפוצה במיוחד אצל נשים בתקופת גיל המעבר. קיימים מספר גורמים שמעודדים את ההופעה שלה: ירידה בהפרשת הורמון האסטרוגן, ריפיון של שרירי רצפת האגן, לידה ואגינאלית, השמנת יתר ועוד. מדע הרפואה הציע לאורך השנים פתרונות שונים לטיפול בה וכיום ניתן למצוא מגוון טיפולים יעילים ומהירים שאינם מצריכים זמן התאוששות ארוך, כך שאין סיבה לדחות את הטיפול ולהמשיך ולסבול. בריחת שתן לא רצונית גורמת לפגיעה משמעותית בתפקוד הרגיל ולתחושות קשות של חשש ומבוכה. בחירת טיפול בדליפת שתן שיהיה מתאים ויעיל, תלוייה באבחון הגורמים לדליפה, באורח החיים של האישה ובדרך שבה היא בוחרת לטפל בה.

איך מטפלים בבעיית בריחת שתן?

יש שתי אסכולות עיקריות של טיפול בבריחת שתן: טיפול באמצעות רפואה משלימה וטיפול באמצעות הרפואה הקונבנציונאלית. הגישה הטיפולית נבחרת בהתאמה לדרגת החומרה של התופעה, בהתאם להמלצת הרופא ובהתאם לאופן שבו בוחרת האישה לטפל בה. ישנן נשים שסובלות מדליפת שתן קלה עד בינונית. במקרים כאלו, הדליפה קורית בתדירות נמוכה ובעיקר בזמן מאמץ. לעומת זאת יש נשים שסובלות מדליפת שתן כרונית שמשתקת כמעט לחלוטין את הפעילות היומיומית שלהן. הטיפול המקיף באמצעות הרפואה המשלימה נכון לגבי דלפית שתן בכל דרגת חומרה: מומלץ לשמור על תזונה מאוזנת, עודף משקל גורם להחמרה של התופעה. בנוסף, מומלץ להימנע מעישון ומשתייה מוגברת של אלכוהול. הפרקטיקה העיקרית שבה הטיפול מתמקד היא אימון קבוע של שרירי רצפת האגן. התרגול מועבר על ידי פיזיותרפיסט והאימון היומיומי מקטין באופן משמעותי את תדירות הדליפה, עד להפסקה מוחלטת שלה.

טיפול בבריחת שתן באמצעות הרפואה הקונבנציונאלית יכול להתאים גם במקרים של דליפת שתן במאמץ וגם במקרים של דליפת שתן כרונית.

טיפול לייזר בנרתיק

במהלך השנים האחרונות חלה פריצת דרך משמעותית עם פיתוח הטיפולים באמצעות מכשיר לייזר. הטיפולים האלו מצטרפים אל שיטות הטיפול המוכרות באמצעות התקנת סרט בתחתית שרירי השופכה או הזרקת חומרים חוסמים אל השופכה. יש אפשרות להזריק חומרים שנספגים בגוף לאורך זמן או חומרים שאינם נספגים ונשארים בו כפתרון קבע. הטיפול באמצעות מכשיר הלייזר הוא הטיפול החדיש ביותר. קרני הלייזר מחממות את הרקמות באופן נקודתי, גורמות להגברת ייצור סיבי הקולגן ובכך מעודדות ייצור מחדש של רקמת שרירי האגן.


בmedica מדיקל סנטר תוכלי להתייעץ עם המומחים המובילים בארץ ברפואת נשים ולקבל את הטיפול המתקדם ביותר. צרי קשר עוד היום בטלפון: *2147

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות