רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

בריחת שתן - להתמודד עם חוסר נוחות אינטימי בקלות

  • דף הבית
    \
  • בריחת שתן - להתמודד עם חוסר נוחות אינטימי בקלות

טיפול בבעיית בריחת שתן אצל נשים יכול לסייע בצורה יעילה לתהליך ההתמודדות עם התסמונת הלא נעימה. דליפת שתן אצל נשים מופיעה אצל כשליש מהנשים מעל לגיל ארבעים, בצורה קלה ("בריחת שתן במאמץ") או בצורה חריפה יותר שמשבשת לחלוטין את חיי היום יום. הבעיה נוצרת כאשר מנגנון הסגירה של שלפוחית השתן נפגע וכתוצאה מכך נגרמת בריחה בלתי רצונית של שתן. גם נשים צעירות סובלות מהתופעה, כשהגורם העיקרי לכך הוא לידה וגינאלית המשבשת את פעילות השופכה.

כיום אין סיבה לסבול מדליפת שתן ומהפגיעה בדימוי העצמי הנלווית אליה - ניתן לטפל בה במגוון דרכים אצל רופא נשים מומחה:

אימוץ הרגלים חדשים - שמירה על אורח חיים בריא מסייעת לטיפול בבריחת שתן - השמנת יתר ועישון הם גורמים שמחריפים את התופעה, כמו גם צריכת קפאין ומצב מתמשך של סטרס. כניסה לשגרה של תזונה מאוזנת, אימוני כושר גופני, הימנעות מעישון והורדת מתחים נפשיים יכולים להקל בצורה משמעותית על הטיפול בבעיה.

פיזותרפיה - אימון של שרירי רצפת האגן מומלץ באופן קבוע לפני ואחרי הריון. הטיפול הוכח כיעיל במיוחד לאורך זמן גם כטיפול מניעתי וגם כטיפול משלים לאחר היווצרות של בריחת שתן אצל נשים.

זריקות - הזרקה של חומרים מייצבים סביב השופכה או הזרקת בוטוקס אל כיס השתן מומלצים במקרה של דליפת שתן כרונית ומבוצעים על ידי רופא נשים מומחה.

טיפול תרופתי - התרופות לטיפול בדליפת שתן נחלקות לשתי קבוצות עיקריות: "תרופות אנטי כולינגריות" שמשפיעות על מערכת העצבים ו"תרופות הורמונליות" שמחקות את פעולת ההורמון ADH ומפחיתות את כמות השתן שהגוף מייצר.

הליך כירורגי - פנייה להליך כירורגי נעשית במקרים של דליפת שתן אצל נשים שבהם נכשלים הטיפולים האחרים והדליפה היא כרונית וקשה יותר. בניתוח המוכר בשם "ניתוח TVT", מושתל סרט מתחת לשופכה בניסיון לחזק את מנגנון הסגירה שלה. ההליך מבוצע תחת הרדמה, יש לו אחוזי הצלחה גבוהים מאוד והוא לא מצריך זמן החלמה ממושך.

טיפול לייזר - טיפול לייזר בנרתיק הביא למהפכה בטיפולים בדליפת שתן אצל נשים. פמיליפט הוא מכשיר לייזר חדשני שמטפל במהירות וביעילות בבריחת שתן - קרני הלייזר מחממות באופן נקודתי את דפנות האיזור הפגוע וגורמות לייצור מוגבר של קולגן. הקולגן מחדש את רקמת העור ותורם להיווצרות של רקמה חדשה ובריאה יותר וכך עוזר לשקם את פעילות השופכה.

במרכז הרפואי medica תוכלי להתייעץ עם רופאי הנשים המובילים בארץ ולקבל טיפול בדליפת שתן שיעניק לך את התוצאות האופטימליות וחזרה מהירה אל שגרת החיים המוכרת. לקביעת פגישה צרי קשר עוד היום בטלפון 2147*

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות