רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

טיפול ביובש בנרתיק - להרגיש בנוח בכל גיל

  • דף הבית
    \
  • טיפול ביובש בנרתיק - להרגיש בנוח בכל גיל

יובש בנרתיק, הידוע בשמו הרפואי - אטרופיה נרתיקית, מהווה בעיה נפוצה שמשפיעה על נשים רבות. בדרך כלל זהו אחד הסימפטומים האופייניים בגיל המעבר, אבל גם נשים צעירות יותר עלולות להיות מושפעות ממצב זה בעקבות שינויים הורמונליים לאחר לידה, במהלך ההנקה, כתוצאה מטיפול בסרטן או בעקבות שימוש בתרופות מסוימות. לעיתים יובש בנרתיק יכול להיווצר במצבים של מתח וחרדה, או בעקבות צריכה מוגזמת של אלכוהול, קפאין וסיגריות.

יובש בנרתיק - למה זה קורה?

מצב של יובש נרתיקי נגרם כתוצאה מחוסר בהורמון האסטרוגן. מדובר בהורמון הנשי הידוע, שבין היתר יוצר בנרתיק שכבה עבה של תאים מפרישים שדואגים ללחלוחית תמידית. לחלוחית זו שומרת על הנרתיק מפני זיהומים ופציעות, במיוחד בעת קיום יחסי מין. 

ברגע שהפרשת האסטרוגן יורדת, החוסר בהורמון גורם ליובש וגירוי בנרתיק, זיהומים תכופים ושינויים במערכת השתן שעלולים לגרום לדלקות וגם בריחת שתן. אפשר וכדאי לקבל טיפול ביובש בנרתיק כדי להימנע מכל הבעיות הללו.

טיפול ביובש בנרתיק

גם אם נדמה לנו שהבעיה היא לא משמעותית, טיפול ביובש בנרתיק עוזר לשפר את איכות החיים באופן משמעותי ומונע סבל פיזי ונפשי. ישנן מספר אופציות לטיפולים יעילים על ידי תרופות, משחות או טיפול לייזר ליובש בנרתיק.

  • מכיון שהבעיה נובעת ממחסור בהורמון האסטרוגן, בדרך כלל ניתן לקחת טיפול הורמונלי בעזרת מדבקה, טבעת אסטרוגן, טבליות או קרם. 
    יחד עם זאת חשוב לדעת שלטיפול ההורמונלי ישנן גם תופעות לוואי שעלולות להיות מסוכנות, כמו סיכון מוגבר לקרישי דם ולשבץ.

  • אפשרות נוספת היא שימוש בתכשירי לחות לנרתיק או חומרי סיכה מבוססי מים, סיליקון או שמן. יש לשים לב שלא ניתן להשתמש בחומרי סיכה שמבוססים על שמן עם קונדומים מלטקס, מכיון שהחומר עלול לגרום להתפרקות הקונדום וחשיפה לזיהומים או הריון בלתי מתוכנן. כמו כן, חומרי סיכה מתאימים לפתרון לטווח קצר ובדרך כלל מתאימים לשימוש בעת יחסי מין, ואילו תכשירי לחות משפיעים לטווח ארוך יותר.

  • שיטה שמהווה אלטרנטיבה לנשים שלא יכולות לקבל טיפול הורמונלי מסיבות רפואיות, היא טיפול לייזר ליובש בנרתיק. זהו טיפול חדשני שהוכח כיעיל מאוד, הוא נעשה במרפאה ללא הרדמה ואינו מצריך התערבות כירורגית. הלייזר מעודד יצירת רקמת חיבור חדשה בנרתיק בעזרת יצירת סיבי קולגן וכלי דם חדשים - הרקמה הנרתיקית מתחדשת, מתכווצת ומתחזקת. טיפול לייזר ליובש בנרתיק בדרך כלל משפיע תוך מספר שבועות, לאחר כשלושה טיפולים בממוצע. ההליך אינו כואב, הוא עלול לגרום לאי נעימות קלה בלבד.


טיפול ביובש בנרתיק זמין ואפשרי במספר צורות, אך נשים רבות עדיין לא מרגישות בנוח לדבר על הבעיה. אבל חוסר הנוחות שנובעת מהבעיה עצמה היא חמורה יותר, אין סיבה לסבול ממנה - שוחחי עם גינקולוג מומחה ותמצאי את הטיפול שהכי מתאים לך.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות