רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

טיפול דליות ברגליים - לא רק עניין של אסתטיקה

  • דף הבית
    \
  • טיפול דליות ברגליים - לא רק עניין של אסתטיקה

טיפול דליות ברגליים הוא אחד מטיפולי האסתטיקה המבוקשים. הקיץ הישראלי מביא איתו המון שמש, ים ותחושת חופש, וגם בגדים קצרים. כלי דם בולטים ברגליים מופיעים אצל גברים ונשים בכל הגילאים, כאשר אצל הנשים התופעה מופיעה באחוזים גבוהים יותר. הסיבות העיקריות לכך קשורות בהיריון ובעלייה במשקל שבאה בעקבותיו, אך הגורם העיקרי לורידים בולטים הוא הגורם הגנטי. שמירה על אורח חיים בריא יכולה לשמש כטיפול מניעתי לדליות אך מהרגע שהן מופיעות צריך לטפל בהן. עם הזמן הן עלולות להחמיר ולהפוך לפגם אסתטי שפוגע בדימוי העצמי, אבל זה לא נגמר שם. דליות (או בשמן המוכר "ורידים בולטים ברגליים") הן תמרור אזהרה, ולעיתים מעידות על בעיה חמורה יותר של אי ספיקה בכלי הדם. בנוסף הן מלוות בתחושת גודש ובכאבים שפוגעים באיכות החיים, לכן מומלץ לעשות אבחון רפואי בשלבים המוקדמים כדי לאתר את הגורם להופעה שלהן ולהתאים את הטיפול המתאים ביותר.

טיפול בורידים בולטים ברגליים בשלבים המוקדמים כולל הקפדה על אימונים גופניים קבועים במיוחד לאלו שיושבים כל היום במשרד, שמירה על משקל תקין, הימנעות מעישון ומשתיית אלכוהול ולבישה של גרבי לחץ. הגרביים יוצרות לחץ חיצוני על הורידים ומסייעות לשיפור זרימת הדם. הטיפול הראשוני מומלץ לכל הסובלים מהתופעה כטיפול מניעתי אך ברוב המקרים לא ניתן להסתפק בו. עולם הרפואה מציע כיום מגוון טיפולים חדשניים בוורידים בולטים כמו אנדו לייזר, טיפול בקיטור, טיפול באמצעות גלי רדיו וטיפול באמצעות מערכת ונסיל. טיפול דליות ברגליים בשיטת האנדו לייזר נחשב למתקדם ביותר - הוא מבוצע בהרדמה מקומית ועם בקרה של מכשיר אולטראסאונד. הרופא מחדיר אל הווריד סיב לייזר ומגיע אל האיזור הפגוע, ושם מופעלות באופן נקודתי קרני הלייזר. החום שהן מייצרות סוגר את הדפנות ללא יצירה של צלקות או שטפי דם, הניתוח כולו אורך כשעה ואינו כרוך בזמן החלמה ממושך. בימים שלאחר מכן יש לחבוש גרביים אלסטיות ולדאוג שהרגל תהיה בתנועה - כלומר אפשר לחזור לשגרה רגילה.


טיפול בורידים בולטים בשיטת קיטור, פועל בצורה דומה רק שבמקרה הזה החום שמופעל בתוך האיזור הפגוע בווריד מיוצר על ידי פולסים של אדי מים מזוקקים. הטיפול מתאים לוורידים ראשיים ולוורידים משניים ומביא לתוצאות מהירות. אמנם זמן ההחלמה ממנו ארוך יותר אך במקרים שבהם לא ניתן לבצע ניתוח אנדו לייזר, הוא מדויק ואפקטיבי. הסרת ורידים באמצעות גלי רדיו היא הליך מתון יותר. גם בהליך הזה מוחדר סיב אל הוריד בהרדמה מקומית רק שכאן החום שמופעל על ידי גלי הרדיו נמוך יותר מזה של קרני הלייזר, ובאמצעותו מתבצעת הצריבה המקומית של הדופן ללא השארת סימנים לאחר מכן. טיפול בורידים בולטים עם מערכת ונסיל הוא טיפול שעובד בצורה שונה - במקום חימום ואיחוי, הוא סוגר את הוריד עם דבק רפואי ומבוצע בהרדמה מקומית. הטיפול בווריד החולה משפר את זרימת הדם ומקל על התסמינים באופן מיידי.

במרכז הרפואי medica תוכלו להיפגש עם הרופאים המובילים בארץ בתחום כלי הדם, ולמצוא את הטיפול הנכון ביותר לכם. צרו קשר עוד היום בטלפון 2147* ובואו לפגישת ייעוץ.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות