רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

טיפים להחלמה מהירה אחרי ניתוח קטרקט

  • דף הבית
    \
  • טיפים להחלמה מהירה אחרי ניתוח קטרקט

ההחלמה מניתוח קטרקט אמורה להיות קצרה וללא סיבוכים משמעותיים, כל עוד הבריאות שלכם טובה ואין לכם בעיות עיניים גדולות אחרות. הסטטיסטיקה מראה גם כי הסיכויים לתוצאות טובות וראייה חדה לאחר הניתוח, מצוינים. ניתוח קטרקט אינו מסובך ואורך בדרך כלל לא יותר מ 10 דקות. עם זאת, מיד לאחר הניתוח, תצטרכו לנוח באזור ההתאוששות עד שתרד השפעת הטשטוש, בדרך כלל משהו כמו 30 דקות עד שעה. לאחר ההתאוששות תהיו חייבים שמישהו יסיע אתכם הביתה, מכיוון שלא ניתן לנהוג עדיין בשלב זה. בנוסף, תקבלו זוג משקפי שמש אותן תצטרכו להרכיב בזמן הנסיעה הביתה כדי להגן על העין מפני אור בוהק. אם תרגישו מנומנמים או עייפים כשתגיעו הביתה, ייתכן שתרצו לנוח במיטה במשך כמה שעות.ייתכן שתוכלו להסיר את מגן העין בתוך מספר שעות לאחר ההליך, בהתאם לעצת הרופא המנתח,

מהו זמן ההתאוששות הטיפוסי לאחר ניתוח קטרקט?

אל תיבהלו אם הראייה שלכם עדיין "מעוננת", מטושטשת, או מעוותת לאחר שתסירו בפעם הראשונה את את מגן העין. למערכת הראייה עלול לקחת קצת זמן עד שהיא מסתגלת להסרת הקטרקט ולעדשה התוך עינית המחליפה את העדשה הטבעית של העין. במהלך תקופת הסתגלות קצרה זו, חלק מהחולים אף חווים ראיה "גלית". תופעה זו, אם קיימת, צפויה להימשך כשעה בלבד. בנוסף, קיים סיכוי שתפתחו עיניים אדומות ומלאות דם, בגלל פגיעה זמנית בכלי הדם על פני השטח של האזור הלבן של העין במהלך ניתוח קטרקט. בזמן שהעין נרפאת, האדמומיות אמורה להתפזר במהירות, תוך כמה ימים. אם קיבלתם זריקת הרדמה דרך העור, לחלק התחתון של העין, ייתכן שתבחינו בכמה חבורות שנראות כמו פנס בעין.  גם זה צריך להיעלם בתוך כמה ימים.

מטופלים רבים מדווחים על ראייה ברורה בתוך מספר שעות לאחר ניתוח קטרקט. אבל כל אדם מגיב בצורה שונה וייתכן שתצטרכו עוד שבוע או שבועיים לפני שתוכלו לראות בצורה החזקה והממוקדת ביותר. ברוב המקרים, תקבע לכם פגישת מעקב עם המנתח יום לאחר ההליך, כדי לוודא שאין סיבוכים. אם אתם לא מבחינים בשיפור הראייה המטושטשת, או שאתם מרגיש כאבי עיניים או אי נוחות משמעותית בימים שלאחר הביקור הזה, עליכם לדווח לו על כך מיד. לעיתים, אנשים מדווחים על יובש בעין  או על תחושה של שריטות בעין לאחר הניתוח, אבל תחושות אלה ישככו עם הירפאות העין, אלא אם כן היו לכם כבר בעיות של עיניים יבשות לפני ביצוע ההליך.

איך אפשר להחלים בצורה הטובה ביותר לאחר ניתוח קטרקט?

אתם עלולים להיות מופתעים מכמה טוב תרגישו, ובאיזו קלילות תוכלו לחזור לפעילות רגילה, אפילו ביום שלאחר ניתוח הקטרקט, בין אם זה ניתוח קטרקט בלייזר או ניתוח מסורתי. עם זאת, כדאי לנקוט במשנה זהירות במהלך השבוע הראשון, כדי לוודא שאתם מונעים התפתחות של זיהום או פגיעה בעין בזמן שהיא נרפאת. אחרי הניתוח תקבלו טיפות עיניים אנטיביוטיות כדי למנוע זיהום, וטיפות עיניים אנטי דלקתיות כדי לעזור להפחית כל דלקת פנימית. תצטרכו לטפטף אותן מספר פעמים ביום במשך השבוע הראשון במהלך ההתאוששות מניתוח הקטרקט. אם הדלקות ימשיכו, ייתכן שתצטרכו להשתמש בטיפות במשך כמה שבועות ועד חודש, בהתאם להוראות הרופא.

להחלמה מהירה ובטוחה מניתוח קטרקט, פעלו לפי הטיפים הבאים:

* אל תנהגו ביום הראשון שאחרי הניתוח.
* אל תרימו שום דבר כבד ואל תבצעו שום פעילות מאומצת במשך מספר שבועות.
* מיד לאחר ההליך, הימנעו מלהתכופף, כדי למנוע לחץ נוסף על העין.
* אם זה אפשרי, אל תתעטשו או תקיאו מיד לאחר הניתוח.
* היזהרו כשאתם מסתובבים לאחר הניתוח, ואל תתקלו בדלתות או בחפצים אחרים.
* כדי להפחית את הסיכון לזיהום, הימנעו משחייה או משימוש בג'קוזי במהלך השבוע הראשון.
* אל תחשפו את העין לגירויים כגון זיהום, אבק ורוח במהלך השבועות הראשונים שלאחר הניתוח.
* אל תשפשפו את העין. זה רעיון טוב לא רק בזמנים בהם אתם מתאוששים מניתוח.

באופן עקרוני, את הפעולות הללו אתם אמורים להיות מסוגלים לבצע תוך כמה שעות אחרי הניתוח:

* עבודת מחשב
* צפייה בטלוויזיה
* מקלחת או רחצה

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות