תחומים רופאים מידע למטופלים דרושים כניסת רופאים טפסי הסכמה
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

יובש בנרתיק והדרכים להתמודד איתו

  • דף הבית
    \
  • יובש בנרתיק והדרכים להתמודד איתו

יובש בנרתיק מופיע אצל נשים רבות בגיל המנופאוזה וגורם לירידה בחשק המיני. הגורם העיקרי שאחראי לו הוא הירידה בייצור הורמון האסטרוגן שגורמת לחוסר איזון במערכת ההורמונלית. הורמון האסטרוגן אחראי לייצור של נוזלי הלחות בנרתיק. כאשר הרמה שלו יורדת, נוצר יובש נרתיקי וכתוצאה ממנו נוצרות תחושות גירוי וגירוד לא נעימות, ובזמן של חדירה, המחסור בנוזל הסיכוך הטבעי של הגוף מגביר את תחושת החיכוך וגורם לסבל רב לשני בני הזוג. ישנן כמה דרכים שמסייעות בהקלה על תסמיני היובש:

שתייה מוגברת של מים

שתייה מרובה של נוזלים מסייעת לטיפול בבעיה. הצריכה המומלצת היומית הרגילה של מים היא לפחות שמונה כוסות ביום. שמירה על רמת נוזלים מאוזנת בגוף הכרחית להגברת הלחות באיזור הנרתיק.

הימנעות משתיית משקאות קפה ואלכוהול

שתייה של אלכוהול בריכוזים גבוהים, גורמת להתייבשות יתר של הגוף ומחמירה מצב של יובש וגנילי. בנוסף לכך, משקאות שמכילים קפאין פוגעים באיזון ההורמונלי של הגוף. התפקוד התקין של המערכת ההורמונלית, חיוני לתפקוד התקין של כלל מערכות הגוף ושל המערכת הווגינלית בפרט.

הקפדה על תזונה מאוזנת

חשוב לצרוך תפריט יומי שמכיל את כל אבות המזון ולשמור על משקל תקין. עודף משקל הוא גורם שמקשה על התמודדות עם יובש בנרתיק.

הימנעות מעישון

עישון הוא דבר רע והרסני לגוף בכל גיל ובכל זמן, מומלץ תמיד להימנע ממנו. בגיל המעבר, כאשר הגוף חווה שינויים רבים בתפקוד של כל המערכות, כדאי במיוחד להקפיד על זה, כדי לשחרר את הגוף מנטל מיותר ולהקל על תהליכי הריפוי.

שימוש במשחות ובחומרי סיכה

חומרי סיכה יכולים לטפל באופן מקומי ביובש בנרתיק. ההקלה המיידית מסייעת להתמודדות עם תחושות של אי נעימות וכאבים ובמיוחד מקלה על חזרה לתפקוד מיני תקין, דבר שעוזר גם להרגשה הכללית ולתחושת ההערכה העצמית של האישה.

טיפול ביובש בנרתיק מצריך אבחון רפואי מסודר ושמירה על אורח חיים בריא. היובש עלול להיווצר כתוצאה ממספר גורמים, הבולט שבהם הוא שלב המנופאוזה אך יכולות להיות גם סיבות נפשיות או סיבות פיזיולוגיות אחרות. במרכז הרפואי medica תוכלי לקבל ייעוץ ממיטב המומחים בתחום הגינקולוגיה ולקבל את הטיפול המתאים ביותר.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות