רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

יובש בנרתיק - כל מה שרציתן לדעת

מה זה יובש בנרתיק?

הגוף שלנו מפריש נוזלים במקרה שהוא מקבל גירויים חיצוניים. למשל, הפה מתמלא ברוק כשאנחנו רעבים, על מנת שהוא יוכל לעכל את המזון בצורה תקינה. במצב של קיום יחסי מין, איבר המין הנשי צובר לחות, במטרה להקל על החדירה ולהפוך את יחסי המין לחוויה חיובית ונעימה. כאשר אישה נכנסת לגיל המעבר או שגופה נחלש עקב מצב נפשי ירוד או תזונה לקויה, נפגע התפקוד של חלק ממערכות הגוף וביניהן מערכת הרבייה. כתוצאה מכך עלול להתפתח מצב של יובש נרתיקי או בשמו הנוסף, יובש ואגינלי, לאחר שהגוף מתחיל להפריש את נוזל הסיכה הטבעי שלו בכמויות קטנות, גם במצב של גירוי מיני.

אילו נשים סובלות מבעיית יובש בנרתיק?

יובש בנרתיק הוא תופעה שנוצרת כתוצאה מירידה ברמה של הורמון האסטרוגן, ונפוצה בדרך כלל אצל נשים שחוות את גיל המעבר. בתקופה הזו הגוף חווה שינויים רבים כמו הידלדלות של צפיפות העצם, ירידה במסת השריר, גלי חום, הפסקת המחזור החודשי, שינויים קיצוניים במצבי הרוח ולעיתים גם מצבי חולשה לא מוסברים. היווצרות של יובש בנרתיק גורמת לתחושת אי נוחות רבה, לתחושות של גירוי או כאב, לקושי בתפקוד המיני ובמקרים רבים גם לתחושות של תסכול ומבוכה. הסיבה העיקרית לכך היא שהיובש הואגינאלי גורם לכך שבעת קיום יחסי מין, יש קושי להגיע לחדירה מלאה בגלל הגברת החיכוך, דבר שפוגע בחיי המין של שני בני הזוג כאשר האישה כביכול אחראית לבעיה הזו.

טיפול ביובש בנרתיק

במצב של יובש ואגינלי, הטיפול היעיל ביותר הוא טיפול תרופתי. המטרה העיקרית שלו היא להעלות את רמת האסטרוגן לרמה תקינה על מנת לאזן מחדש את המערכת ההורמונלית. ניתן לקבל את ההורמון במספר דרכים: באמצעות התקנת טבעת אסטרוגן בנרתיק, אפשר לצרוך אותו גם דרך טבליות המוחדרות אל הנרתיק בתדירות יומית, או באמצעות משחה חיצונית. כטיפול משלים מומלץ להקפיד על תזונה מאוזנת ולבצע פעילות גופנית באופן קבוע. תהליך האבחון חיוני במיוחד על מנת להתוות את הטיפול המתאים.

במקרים מסוימים, היובש נובע בעיקר בגלל לחץ נפשי. הטיפול שמתאים במקרה כזה הוא טיפול פסיכולוגי על מנת לנסות ולאתר את המקור לבעיה. פתרון נוסף, זמני יותר, הוא שימוש בנוזל סיכה שמקל על קיום יחסי מין תקינים ומסייע בחיזוק ההערכה העצמית וההרגשה הכללית.

במרכז הרפואי medica תוכלי להתייעץ עם המומחים המובילים בתחום הגינקולוגיה. במידה ואת מתעניינת בטיפול ביובש בנרתיק, קבעי פגישה עוד היום עם רופא מומחה ובואי לקבל את הטיפול המתאים בשבילך.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות