תחומים רופאים מידע למטופלים דרושים כניסת רופאים טפסי הסכמה
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

יובש בנרתיק - מיתוסים מול עובדות

  • דף הבית
    \
  • יובש בנרתיק - מיתוסים מול עובדות

אישה עומדת במעבר "מוצרי הנשים" בסופר ומסיטה את מבטה במהירות מחבילות הטמפונים לנוזל הסיכה שלידם. היא רוצה לקחת את נוזל הסיכה, אבל היא לא רוצה שאף אחד, כולל הקופאית, ידע על הבעיה שיש לה (למי שלא הבינה - מדובר על יובש בנרתיק). המיתוס הוא שהיא חושבת שזו בעיה שלה בלבד. היופי הוא שיש הרבה דברים שהיא יכולה לעשות בקשר לזה:

מיתוס: נשים אחרות לא נתקלות בבעיה של יובש נרתיקי

אם את מתמודדת עם יובש בנרתיק, הדבר הראשון שאת צריכה לדעת הוא שאת לא לבד. אי הנוחות, שלעיתים מלווה בכאב, גירוד או תחושת צריבה (במיוחד במהלך או אחרי יחסי מין), היא, למרבה הצער, מצב שכיח. כמעט מחצית מכל הנשים מעל גיל 40 חוו יובש בנרתיק, ומספר זה גדל כאשר מוסיפים את נשים צעירות יותר, שרק ילדו, למשוואה. רמות נמוכות של אסטרוגן הן לרוב, הגורמות ליובש. אסטרוגן שומר על הנרתיק בריא על ידי הזרמת הדם ווידוא כי התאים שלו תפוחים ומחומצנים. כאשר רמת האסטרוגן יורדת וזרם הדם אינו חזק כפי שהיה פעם, התאים מתכווצים, הנרתיק לפעמים מתכווץ, והיובש מתרחש.

מיתוס: יהיה מביך לדבר על יובש בנרתיק עם הרופא שלי

אמנם העלאת הנושא של יובש נרתיקי בשיחה עם הרופא או הרופאה שלך עלולה להיות מביכה בהתחלה, זו בכל זאת שיחה שכדאי לנהל. אחרי לימודי גינקולוגיה מפרכים, תהיי בטוחה שהם כבר שמעו על התופעה ולא יופתעו. הם מודעים לכך שיובש בנרתיק הוא נושא רגיש ומורכב עבור נשים והם יעזרו לך להתמודד איתו.

מיתוס: אין דבר שאני יכולה לעשות בקשר לזה

חדשות טובות - יש למעשה די הרבה שאת יכולה לעשות כדי להקל על אי הנוחות של יובש הנרתיק:

הוספת מים לגוף - האם את שותה מספיק מים? הגוף שלך זקוק למים כדי לייצר את הפרשות הסיכה שלו - תחשבי על דמעות, זיעה, רוק, וכן, נוזל הנרתיק. צריכת  מים חיונית לתפקוד תקין של כל מערכת האיברים בגופנו, כולל הנרתיק.

סיכה - ישנו מספר הולך וגדל של מותגי חומרי סיכה לשימוש אישי, שנמכרים ללא מרשם ומספקים לך הזדמנויות להתנסות עד שתמצאי את חומר הסיכה הנוח לך ביותר. בחירת חומר הסיכה הטוב ביותר הוא תהליך של ניסוי וטעייה. מה שעובד עבור אישה אחת לאו דווקא יעבוד לאחרת. חלק מהנשים עשויות להיות רגישות למוצרים מבוססי סיליקון, אחרות ירצו אולי לנסות קודם קוקוס, מינרלים או שמן זית.

אסטרוגן - אם היובש מתמשך או חריף, הרופא שלך יכול להציע טיפול עם מרשם לאסטרוגן ואגינלי. היתרון של טיפול באסטרוגן הוא שהוא מטפל בבעיה הבסיסית, ולא רק בסימפטומים. אסטרוגן ואגינלי מגיע בצורות רבות - נרות, קרמים, או טבעות שמוכנסות לתוך הנרתיק. נשים שלא עברו כריתת רחם יכולות לקבל גם פרוגסטין עם האסטרוגן כדי להגן על הרחם נגד סרטן. (כמובן שבמקרים של חשש לסרטן יש לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית). טיפול באסטרוגן אינו מומלץ לנשים עם היסטוריה של סרטן או קרישי דם, אך כיום יש אפשרות טיפול חדשה ומהירה: 

פמיליפט - טיפול ביובש בנרתיק באמצעות הלייזר - טכנולוגיה רפואית חדשנית, ללא הרדמה, ללא ניתוח וללא כאבים. טיפול פמיליפט נמשך כחצי שעה בלבד ומתבצע בmedica על ידי גינקולוג מומחה.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות