תחומים רופאים טיפולים מידע למטופלים medica הסיפור של מדיקה - medica כניסת רופאים
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

כאב כרוני

אנשים רבים סובלים מכאב כרוני, המוגדר ככאב שנמשך מעל שלושה חודשים. כאב כרוני יכול להיות ברמה בינונית ועד רמה גבוהה ובלתי נסבלת, מכאב שמגיע בגלים לבין כאב מתמשך ובין כאב שגורם לאי נוחות ועד לכאב משתק הדורש טיפול במרפאת כאב. במצב של כאב כרוני, הכאבים שמשדרת מערכת העצבים יכולים להמשך חודשים ואפילו שנים. כאב מסוג זה יכול להשפיע בצורה שלילית על מצבו הפיזי והנפשי של המטופל.

מקורות הכאב הנפוצים ביותר הם: כאבי ראש, כאבי מפרקים, כאבים שנגרמו מפציעה וכאבי גב. סוגים נוספים של כאב כרוני כוללים דלקות גידים, סינוסיטיס, תסמונת מנהרת שורש כף היד וכאבים המשפיעים על חלקים ספציפיים בגוף כמו הכתפיים, האגן והצוואר. כאב שרירים כללי או כאב עצבי יכולים להתפתח גם הם לכאב כרוני. כאב כרוני יכול להתחיל מטראומה התחלתית, פציעה או זיהום וישנם מצבים בהם הגורם לכאב הוא מחלה ממושכת. ישנם אנשים הסובלים מכאבים כרוניים גם ללא פציעה או עדות לנזק פיזי.

המחיר הנפשי שמשלם חולה הסובל מכאב כרוני הינו גבוה. חרדה, לחץ, דיכאון, זעם ועייפות מתקשרים בצורות מורכות עם כאב כרוני ויכולים להפחית את יכולת הגוף לייצר משככי כאבים טבעיים. בנוסף, תחושות כאלו יכולות להגביר את ייצור החומרים שמגבירים את תחושת הכאב ויוצרים מעגל נוראי של כאב עבור החולה. גם תפקודי הגוף הבסיסיים ביותר עלולים להפגע וישנן עדויות כי כאב מתמשך יכול לפגוע גם במערכת החיסונית. מאחר והקשר בין גוף ונפש הינו מרכיב חשוב בטיפול בכאב כרוני, טיפול יעיל יהיה כזה המשלב בין המובנים הפיזיים והנפשיים של המצב.


מהם התסמינים של כאב כרוני?

· כאב סביר עד עוצמתי אשר לא נפסק

· תחושת חוסר נוחות, נוקשות, מתיחות

בעיות נוספות המתקשרות לכאב כרוני:

· עייפות

· ירידה ברמת פעילות וצורך מוגבר במנוחה

· מערכת חיסון מוחלשת

· שינויים במצב הרוח הכוללים פחד, דיכאון, חרדה ולחץ

· נכות

מרפאת הכאב של medica

בmedica הושקה יחידה פרטית לטיפול בכאב אשר מאפשרת קבלת ייעוץ וטיפול בטווח של שבוע אחד בלבד. מטרת היחידה הינה לאבחן את הכאב ובהמשך להציע טיפולים מותאמים לבעיה. מטרת הטיפול הינה להקל את ההתמודדות עם כאבים כרוניים. חלק מן הטיפולים המוצעים הינם: דיקור, טיפול בגלי רדיו, אפידורל לשיכוך כאבים, חסימת שורשי עצב, טיפול תרופתי וזריקות של משככי כאבים. במרפאת כאב של medica פועלים הרופאים המובילים בתחום זה בישראל, ביניהם דוקטור תמר ישר , דוקטור ריטה לקר, דוקטור מאיר בן נון ועוד. 

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות