רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

כירורגית כלי דם

כירורגית כלי דם התפתחה כה מהר בשנים האחרונות, שקשה להאמין שזוהי התמחות בת פחות ממאה שנים. למעשה, אילו לא הייתה מתקיימת מלחמת העולם השניה, התמחות זו לא הייתה מתפתחת בקצב המהיר בו התפתחה - בשנים 1943-1944 ניתח דוקטור דוויט הארקן, רופא בצבא האמריקאי, את לבבותיהם של מעל 100 חיילים שנפצעו בקרב. עבודתו של הארקן עזרה להתגבר על התפיסה שהלב הוא איבר בלתי ניתן לניתוח, ועזרה לסלול את הדרך להתקדמות האדירה שנעשתה ב-50 השנים האחרונות, ולקדם את יצירתו של ניתוח לתיקון מום בלב הנקרא שאנט בליילוק-טאוסיג. התוצאות האדירות שאליהן הגיעו בהליך זה יצרו התרגשות רבה בקהילה הכירורגית.

ניתוחי לב עברו התפתחות מהירה ויוצאת דופן במהלך 50 השנים האחרונות. ניתוחים רבים אשר נחשבו נסיוניים בעבר, מבוצעים בצורה שגרתית כיום וניתוחי לב פתוח מבוצעים בכל שנה. על אף שמדובר בתחום מתפתח, תחום כירורגית כלי הדם נשאר כשהיה: מקצוע אשר דורש שילוב של מדע, כישרון והחלטיות. השימוש בניתוחים רובוטיים עם פולשנות מינימלית מהווה התקדמות נוספת בענף ומאתגר אף את הידיים היציבות ביותר. הטכנולוגיה הקיימת הוסיפה מימד חדש לתחום כירורגית כלי הדם והיא צפוייה להתפתח בקצב מואץ בשנים הקרובות.

ישראל השתתפה גם היא בתהליכי הפיתוח של תחום ניתוחי הלב וחברה ישראלית בשם מדינול אף המציאה פטנט חדש לייצור סטנט (תומכן), גליל מרושת שמוחדר בתהליך הצנתור לעורק סתום בלב ושומר על מעבר דם פתוח.

דוקטור משה חלק, כירורג במרכז הרפואי medica, הינו מומחה בכירורגיה של כלי הדם, ניתוחים אנדו-וסקולריים וכירורגיה כללית, ומנהל את מחלקת ניתוחי כלי הדם של המרכז הרפואי שיבא. דוקטור חלק אמון על דרכי האבחון והטיפול במגוון המחלות של כלי הדם העורקיים והורידיים, וכן על הדרכת רופאים בשלבי ההתמחות השונים. לדוקטור חלק תחום מומחיות ייחודי: הוא מנתח בשיטה אנדו-וסקולרית ומטפל במחלות ובמפרצות האאורטה בחזה ובבטן, כולל במקטע האאורטה במעבר חזה בטן, המערב את מוצא העורקים הויסצרליים ועורכי הכליות. בנוסף, דוקטור חלק משמש כיועץ לכירורגית כלי דם של קופות חולים כללית ומאוחדת.

במחלקת כלי דם שבמרכז רפואי medica תוכלו למצוא את בכירי הרופאים המומחים בכירורגית כלי דם, המבצעים מגוון טיפולים, ביניהם גם טיפולים כירורגיים לטיפול בוורידים בולטים ודליות ברגליים. 

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות