רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

כלי דם בולטים - טיפול בשיטת אנדו לייזר

  • דף הבית
    \
  • כלי דם בולטים - טיפול בשיטת אנדו לייזר

כלי דם בולטים הם תופעה שממנה סובלים גם גברים וגם נשים, כאשר אצל נשים היא נפוצה יותר. ורידים בולטים ברגליים נוצרים כשיש בעיה במסתמים המווסתים את זרימת הדם וחלק מהדם זורם מחוץ לווריד וגורם להופעת כתמים אדומים על העור ולהתנפחות של הוורידים. במצב כזה יש תחושה של נפיחות וכאבים ברגליים שמלווים בפגם אסתטי שהולך ומחמיר עם הזמן. חשוב לאתר את המקור לתסמונת על מנת להבין מה גורם לה ולמצוא בהתאם את הטיפול הנכון. כלי דם בולטים ברגליים עלולים להיווצר כתוצאה מחוסר בפעילות גופנית, עמידה ממושכת על הרגליים, עישון, היריון, אי ספיקת כלי דם ובעיקר בגלל גורם תורשתי. אם אתם סובלים מהם, רוב הסיכויים הם שקיבלתם אותם ב"מתנה" מאחד ההורים, אך עדיין אין סיבה שלא לטפל בהם במסגרת טיפול מניעתי או טיפול קונבנציונלי.

שיטת הטיפול באמצעות אנדו לייזר עשתה מהפכה קטנה בתחום טיפול בורידים בולטים ברגליים. עד לפיתוח שלה היה נהוג לטפל בהם בניתוח להוצאת ורידים שנקרא "סטריפינג", טיפול אגרסיבי שהותיר לעיתים קרובות צלקות והצריך זמן החלמה ממושך. האנדו לייזר הוא הליך זעיר פולשני שמבוצע בהרדמה חלקית, במהלכו מוחדר סיב אופטי אל הווריד הפגוע תחת סריקה של מכשיר אולטראסאונד. מכשיר הלייזר שולח קרניים שמחממות באופן נקודתי את דופן הווריד וסוגרות אותה מבפנים. ההליך כולו נמשך עד שעה אחת, אינו משאיר צלקות, לא כרוך בכאבים קשים ומאפשר חזרה מהירה אל השגרה.

לאחר הניתוח ניתן לבצע בדיקת אולטראסאונד של הוורידים ("דופלר") על מנת להעריך האם יש צורך בטיפול נוסף. אנדו לייזר הוא טיפול יעיל במיוחד בבעיה של כלי דם בולטים ברגליים מכיוון שהנוזל שמוזרק כחומר הרדמה ממלא תפקיד נוסף לאלחוש הכאב - הוא יוצר מעטפת סביב הווריד שמגנה על העור מפני החום של קרני הלייזר. בנוסף לכך ניתן לכוון את עצמת המכשיר בהתאם לגודל הווריד ולחומרת הפגיעה בו וכך לטפל בחולה בצורה אופטימלית. בסיום הטיפול יש לחבוש גרב אלסטית ומומלץ לחזור לאחר יום אחד לפעילות רגילה על מנת להחזיר את הרגליים אל תפקוד מלא ולעורר מחדש את זרימת הדם.

אנדו לייזר מביא לתוצאות אסתטיות מקסימליות בתחום רפואת כלי הדם. במרכז הרפואי medica תוכלו להתייעץ עם מיטב המומחים לכלי דם בארץ ולקבל את הטיפולים החדישים ביותר בכלי דם בולטים. לקביעת תור צרו קשר עוד היום בטלפון 2147*

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות