רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

כל המידע על ניתוחי מתיחת צוואר

הצוואר הוא אזור אסטרטגי בגופנו - הוא מחזיק את הגולגולת, מכיל בתוכו את מעבר המזון, דרכי האוויר ומיתרי הקול שלנו. יחד עם כל אלה, לצוואר גם תפקיד חשוב מאוד במראה החיצוני שלנו - אצל רובנו אזור זה יזדקן מוקדם יותר מהפנים וישפיע משמעותית על הנראות הכללית שלנו.

בעבר תחום הרפואה הפלסטית לא ידע להציע ניתוח צוואר מוצלח באמת, האזור טופל בדרך כלל כחלק מניתוח מתיחת פנים ולא קיבל מספיק פוקוס. היום ישנם טיפולים ייעודיים ואפקטיביים לאזור הצוואר.

לכל אדם מבנה שונה ותהליך התבגרות שונה, בהתאם לכך ישנן כמה אופציות עבור ניתוח מתיחת צוואר שמטפלים בבעיות שונות:

עודף עור

בעיה זו יכולה להופיע במצב קל שבו עודף העור מופיע רק על פני קן הלסת ומטשטש אותו. ניתן לטפל במצב זה בניתוח מתיחת צוואר ממוקד, כשהחתך מוסווה לחלוטין מאחורי האוזן או סביב התנוך. זהו ניתוח קצר ופשוט וניתן לבצעו גם בהרדמה מקומית. במצב מתקדם יותר, עודפי העור יופיעו על פני הצוואר כולו, מה שיצריך ניתוח ארוך יותר.

עודף שומן

מצב שיכול להופיע גם בגיל צעיר כחלק ממבנה הפנים ולגרום לנו להראות מבוגרים יותר. אצל רובנו עם השנים יצטבר עודף שומן במינון כזה או אחר באזור הצוואר - מדובר בפימה שומנית מתחת לסנטר. כשאין עודפי עור משמעותיים, ניתן לעשות שאיבת שומן ממוקדת, לרוב בהרדמה מקומית. החתך מתבצע מאחורי האוזן או מאחורי הכפל הסנטרי ולא נשארת כלל צלקת מהניתוח.

רפיון שריר

במקרה זה ישנו מראה של שני "גידים" במרכז הצוואר - המצב נובע מרפיון שולי שריר הפלטיסמה שמתרחש במהלך השנים. הניתוח מתבצע על ידי חתך קטן באזור כפל הסנטר ודרכו מחוזקים שולי השריר ומחוזקת כל רצפת הפה. במקרים של רפיון ניכר של כל רצפת הפה ניתן להחדיר רשת צווארית תומכת.

לעיתים הצוואר משלב כמה בעיות ואז ניתן לבצע ניתוח מתיחת צוואר שמשלב כמה אלמנטים יחד כדי לקבל את המראה הרצוי. בממוצע זמן ההחלמה הניתוחים אלה הוא כשבועיים.

הצלחת מתיחת הצוואר תיקבע בין היתר על ידי טיב העור - במידה והעור שלנו מאוד יבש, מקומט וסובל מנזקי שמש, הניתוח יהיה אפקטיבי רק אם נשלב אותו עם טיפולי עור כשלב הכנה לניתוח.
חשוב גם לזכור שתוצאות הניתוח יישמרו בממוצע מחמש ועד עשר שנים, משך הזמן תלוי בגיל, סוג העור, מחלות רקע, תזונה, עישון ועוד. ככל שנקפיד על אורח חיים בריא יותר, המראה הצעיר יישמר לאורח זמן רב יותר.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות