חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

כל מה שאת צריכה לדעת על היסטרוסקופיה אבחנתית

היסטרוסקופיה היא הליך גינקולוגי המבוצע על מנת להעריך את תפקוד הרחם. ההליך מאפשר לרופא להסתכל אל תוך הרחם כדי לאבחן ולטפל בגורמים לדימום לא תקין. ההליך יכול להיות תהליך של אבחון או תהליך של ניתוח. באופן ספציפי, היסטרוסקופיה אבחנתית מבוצעת על ידי גינקולוג מורשה כדי לחזות את חלל רירית הרחם. ברוב המקרים מדבור בהליך יחסית פשוט, אותו ניתן לערוך גם ללא הרדמה. עם זאת, נשים מסוימות עשויות לעבור זאת עם הרדמה כללית או מקומית. ישנם שני סוגים של היסטרוסקופיה אבחנתית, היינו פנורמית ומגע. ההליכים משמשים למטרות הבאות:

  • לאמוד את תעלת צוואר הרחם
  • לאמוד את פתחי החצוצרות
  • לחזות את חלל רירית הרחם

לאבחנה היסטרוסקופית יש יתרון ייחודי של שילוב הליך אבחון מקיף יחד עם הטיפול עצמו, ולעיתים קרובות אבחון היסטרוסקופיה יעשה בשילוב ביופסיה, שתשלח להערכה פתולוגית. ההיסטרוסקופיה עצמה נעשית באמצעות היסטרוסקופ, צינור דק ומואר, הנכנס לתוך הנרתיק כדי לבדוק את צוואר הרחם ואת תוך הרחם.

כיצד מתבצע תהליך אבחון היסטרוסקופיה?

היסטרוסקופיה פנורמית, או היסטרוסקופיה אופטית ישירה, הוא הליך שבו הרחם נאמדת על ידי ניפוחה באמצעות גז כגון פחמן דו חמצני, או נוזל כגון תמיסת מלח. היסטרוסקופיית מגע הוא הליך שבו הרחם נאמדת על החדרת היסטרוסקופ (מכשיר בצורת צינור אליו מחובר מקור אור) לרחם, לצורך הגדלה ברורה של חלל הרחם. היסטרוסקופיית מגע יכולה לבדוק רק את הרקמה שנמצאת במגע ישיר עם הקצה הדיסטלי של הרחם. הכאב שנחווה במהלך ההליך הוא, בדרך כלל, פרופורציוני לקוטר החיצוני של ההיסטרוסקופ ולמידת ההתפשטות של צוואר הרחם. לפיכך, הרדמה עשויה, או לא עשויה, להיות אופציה – בהתאם לסוג  ההיסטרוסקופיה וסוג חומר ההרדמה.

למרות שיש יתרונות רבים הקשורים להיסטרוסקופיה, היסטרוסקופיה אבחנתית אינה מתאימה לכל אחת. רופא המתמחה בהליך זה יתייעץ עם הרופא שלך כדי לקבוע אם זה מתאים לך, והם אלו שיעריכו את התוויות הנגד עבור כל אישה ואישה. חלק מהתוויות נגד אלו הן כדלקמן:

  • מספר מחלות נלוות – מספר מצבים רפואיים אחרים שעלולים להגדיל את הסיכון לכישלון ההליך
  • אפשרות להיריון תוך רחמי – בדיקת הריון צריכה להיעשות לכל הנשים לפני גיל המעבר,המתכוננות לתהליך היסטרוסקופיה אבחנתית. 
  • סרטן – במקרים של סרטן צוואר הרחם וסרטן הרחם, קיימת אפשרות שהתאים הסרטניים יתפזרו לחלל הצפק, בעקבות הלחץ של ההיסטרוסקופיה
  • דלקת באגן – כדי למנוע את הסיכון של התפשטותם, חיוני כי הזיהומים באגן יטופלו לפני ההיסטרוסקופיה

לפרטים נוספים על היסטרוסקופיה, טיפול ביובש בנרתיק, פלסטיקה ואגינלית או כל בעיה גינקולוגית אחרת בה את נתקלת, אל תהססי לפנות למומחי הגינקולוגיה של medica.

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: