רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

כל מה שרצית לדעת על הנרתיק שלך

במבט ראשון, הוואגינה היא איבר נהדר, קסום ומסתורי - ואיפה שיש מסתורין, יש גם שאלות נטולות תשובות. במצב אידיאלי, נשים היו מכירות את איבר המין שלהם מבפנים ומבחוץ אך, מסיבות רבות ומגוונות, אין המצב כך. לשם כך הכנו עבורכן מסמך ובו מספר עובדות חשובות על תפקידי הואגינה, דרכים לשמור על בריאות האיבר והגברת ההנאה ממנו.

* הואגינה היא רק חלק אחד ממערכת שלמה - אנשים רבים מתייחסים לואגינה כשם כולל לאיבר המין, אך המונח מתייחס רק לתעלה הצרה שנמתחת בין הפות (האיזור החיצוני והחשוף שכולל את השפתיים הפנימיות והחיצונית והדגדגן) לצוואר הרחם (החלק התחתון של הרחם).
* 50 גוונים - צבעו של החלק התחתון של הואגינה לא בהכרח דומה לגוון העור בשאר הגוף. נשים בעלות גוון עור בהיר יכולות להיות בעלות שפתי ואגינה חומות או סגלגלות, ונשים בעלות גוון עור כהה יכולות להיות בעלות שפתיים בהירות. בנוסף, יכולים להיות גוונים שונים בין חלקי הואגינה, כמו שפתיים כהות ואיזור חוץ בהיר.
* קירות הוואגינה מקופלים - לרוב, קירות הוואגינה צמודים זה לזה אך כשיש צורך בפתיחה - על מנת להכיל טמפון או פין - קירות הוואגינה נפרדים ומתרחבים כפי שמטריה נפתחת. קירות הוואגינה גמישים ויכולים להתנפח ולהכפיל את גודלם - אחרי הכל הם מותאמים גם ליציאתו של תינוק מאותו הפתח.
* פין גדול לא ימתח את הוואגינה - כפי שהוסבר למעלה, הוואגינה אלסטית במיוחד ויכולה להמתח על מנת להכיל תינוק, אך היא תמיד חוזרת לצורתה המתוחה לאחר מין. המצב משתנה לאחר לידה, אך ניתן לפתור זאת בעזרת תרגילים או טיפולים כמו פמיליפט.
* לא תחזרי לבתולייך לאחר הפסקה ארוכה - ישנה שמועה שבמידה ולא תקיימי יחסי מין במשך תקופה ארוכה, קרום הבתולין יתאחה ותשובי להיות בתולה, או שהוואגינה תצטמק ותסבלי מכאבים במהלך קיום יחסי מין, אך לא כך הדבר. ייתכן ושרירי הוואגינה יהיו מתוחים בתחילה, אך הם ישתחררו ותוכלי ליהנות מקיום יחסי מין בלי קשר לזמן שעבר מאז הפעם האחרונה.
* אימוני כושר קבועים יתרמו לוואגינה שלך - כפי שאימונים מחזקים ומחטבים את ידייך, כך אימון מתאים יכול לתרום לשרירי רצפת האגן ולמתוח את קירות הוואגינה. שילוב של טיפול כמו פמיליפט יכול לתגבר את אימוני הכושר ולחזק את השרירים אף יותר.
* הוואגינה מנקה את עצמה - אין צורך בשטיפה פנימית, הוואגינה מנקה את עצמה בעזרת הפרשות ששוטפות את התאים המתים, מים מיותרים ובקטריות מן הקירות. השטיפה היחידה לה את זקוקה היא חיצונית, בין קפלי השפתיים ולאורך איזור החיץ בעזרת סבון עדין ונטול ריח.
* מין יכול לתרום לוואגינה - מין ואורגזמות בצורה קבועה תורמים לוואגינה מכיוון שהם גורמים להפרשת אסטרוגן שמגביר הפרשת הורמון אוקסיטוצין, שעוזר להוריד את רמות הקוריטזול הגורם ללחץ.

במידה והנך סובלת מבריחת שתן, יובש בנרתיק או נרתיק מורחב - פני לmedica לבירור על טיפול פמיליפט שיתקן את דליפת השתן, יחזיר את הלחות והחיוניות לרקמת הנרתיק, ימצק אותו וישפר את תחושותייך במהלך קיום יחסי מין.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות