רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

כמה זמן אחרי ניתוח לייזר רואים טוב?

  • דף הבית
    \
  • כמה זמן אחרי ניתוח לייזר רואים טוב?

ברוב הפעמים כשאנחנו שומעים את המילה "ניתוח", אחד הדברים הראשונים שעולים על הדעת, אחרי הלחץ הראשוני, היא המחשבה על הוא תהליך התאוששות ארוך ומייגע. אימג'ים של ימים שלמים, אם לא שבועות או חודשים במיטה, פספוס אירועים חשובים של בני משפחה או חברים, ופיגור בפרויקטים קריטיים בעבודה, מחלחלים במוחנו מהרגע הראשון, בין אם נרצה בכך ובין אם לא. למרבה המזל, במקרה של ניתוח קטרקט בלייזר, זה לא יכול להיות רחוק יותר מן האמת. למעשה, ברגע שאתם מתיישבים בחזרה, לאחר התהליך הקצר של הניתוח עצמו, העיניים שלכם כבר מתחילות את תהליך הריפוי, וזה עניין של כמה ימים בודדים עד שגם אתם תהיו בדרכם להתאוששות מלאה. אבל כמה ימים בדיוק? כמה זמן אחרי ניתוח לייזר רואים טוב?

צעדים ראשונים להחלמה אחרי ניתוח קטרקט בלייזר

כצעד ראשון לקראת התאוששות, לאחר ניתוח לייזר קטרקט בעין, הגוף מגיב עם תגובה דלקתית צפויה - הידועה גם בשם "נפיחות". זהו הגוף שלנו ששולח נוזלים וכדוריות דם לבנות לאזורים הזקוקים להם, כדי להאיץ את תהליך הריפוי. לאחר ניתוח לייזר בעיניים, קרנית העין חווה נפיחות קלה. זה יכול לגרום לראייה שלכם להיות מעורפלת או מטושטשת מיד לאחר הניתוח, אם כי תוכלו להבחין כי בכל זאת, היא מתחילה להתמקד יותר. תגובה זו צפויה לחלוטין. נפיחות הקרנית וטשטוש הראייה הקל יירגעו לרוב תוך 24 שעות בלבד. בשלב זה כבר תעברו כבר את הצעד הגדול ביותר בהתאוששות שלכם, תחזרו לרופא שלכם לבדיקות מעקב אחרי טיפול, ותתחילו לחזור לאט לאט לשגרת היום יום שלכם.

חזרה לשגרה לאחר ניתוח קטרקט בלייזר

אי אפשר לדעת בדיוק כמה זמן אחרי ניתוח לייזר רואים טוב, מכיוון שהתשובה תלויה בהרבה גורמים אישיים, אבל תהליך החזרה לשגרה, עוד טרם שובה של הראייה החדה, הינו מהיר יחסית, אבל בכל זאת, ישנם כמה דברים שכדאי לכם לדעת כדי שתוכלו להקל עליו. למשל, לאחר ניתוח לייזר לטיפול במצב של קטרקט בעין, לא הולך להיות לכם הרבה זמן לצפייה מרתונית (בינג') בסדרת הטלוויזיה האהובה עליכם, בפעם השישית. למעשה, כדי לקדם התאוששות מהירה, מומלץ להימנע ממסכי טלוויזיה, טלפונים חכמים, טאבלטים ומחשבים - לפחות ביום הראשון. תקופה זו היא כנראה הפעם היחידה בה תצטרכו לקחת את המושב האחורי, ולנוח. הכוונה היא שגם אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה, אל תנהגו לבד הביתה לאחר הניתוח. בקשו מחבר או מבן משפחה לקחת אתכם מהמרפאה הביתה, ולכל נסיעה אחרת שאתם צריכים לעשות באותו יום. רוב החולים חוזרים לנהוג כבר ביום המחרת, ואם אתם מתכוונים לעשות זאת גם, נהגו במשנה זהירות, ובמיוחד בלילה - תנודות באיכות הראייה, טשטוש, ראייה כפולה ועוד, הן תופעות שעשויות להתרחש אפילו כמה שבועות לאחר הניתוח.

החלמה מלאה לאחר ניתוח לייזר

אז אמרנו שאי אפשר לדעת כמה זמן אחרי ניתוח לייזר רואים טוב, אבל ברוב המקרים, ביום השלישי לאחר הניתוח, רוב המטופלים כבר יראו טוב, ואפילו יראו צבעים שלא הכירו קודם, בגלל הקטרקט שהיה בעדשת העין. זה אומר שבזמן זה תוכלו כבר לחזור לשגרה מלאה ואפילו לחדר הכושר. מכיוון שהקרנית במצב התאוששות, חשוב להקפיד שאף טיפת זיעה לא נכנסת לעין, ולהימנע משפשוף של העין.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות