רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

מדוע כדאי לתקן אסטיגמציה במהלך ניתוח קטרקט?

  • דף הבית
    \
  • מדוע כדאי לתקן אסטיגמציה במהלך ניתוח קטרקט?

אסטיגמציה היא מצב שבו צורתה של קרנית העין אינה סימטרית. בעקבות זה, הקרנית אינה מצליחה לשבור את האור באופן מדויק. האם האסטיגמציה חשובה? האם למטופלים שעוברים ניתוח קטרקט באמת אכפת אם יפחיתו את הצילינדר שלהם? הרבה רופאים אינם מטפלים באופן קבוע באסטיגמציה בחולים העוברים הליך זה. חלק מהרופאים עם זאת, סבורים כי כן כדאי לשנות גישה ולטפל בבעיה בזמן ההליך. הנה כמה נקודות למחשבה:

  1. האסטיגמטיזם של רוב המטופלים עולה לאחר ניתוח קטרקט. הסיבה לכך היא כי האסטיגמציה של הקרנית לפני הניתוח גדולה יותר מאשר אסטיגמציה גלויה, ברוב העיניים. כמעט ל- 70% מהקרניות יש 0.75 D או יותר של אסטיגמציה של הקרנית לפני הניתוח - מספיק כדי להשפיע על החזון שלהם בצורה משמעותית. ביצוע ניתוח קטרקט לבד מחמיר את המצב האסטיגמטי של רוב המטופלים.
  2. עם עדשת פרימיום, אסטיגמציה שיורית הינה מטרידה במיוחד. עדשות מולטיפוקליות מפחיתות את הניגודיות לרמה  שאינה מטרידה את רובם המכריע של החולים, אלא אם כן קיימות תחלואות אחרות שמפחיתות ניגודיות. ממחלות אלה, לדוגמה מחלות של עצבים אופטיים, פתולוגיה מקולרית או  עין יבשה - אסטיגמציה היא הקלה ביותר לטיפול בהליך סימולטני פשוט.
  3. התפתחות של מחלות עתידיות, שנים לאחר ניתוח קטרקט, יכולה לפגוע בראייה, ולכן תיקון האסטיגמציה כרגע, רק משפר את התחזית לטווח הארוך של המטופלים. כמה מהחולים פתחו בסופו של דבר עין יבשה, או מקולופתיה שמפחיתה את חדות הראייה? כמה קלים יותר היו חייהם אם הם לא היו צריכים להתמודד גם עם אסטיגמציה,   המציבה אתגרים ראייה רציניים ודורשת מרשם למשקפי ראיה מרחוק? למה לא להקל על חייהם כבר עכשיו?
  4. המטופלים באמת מעריכים את ההליך, והוא אכן עובד. סקר שנערך לאחרונה הראה כי 51% מהחולים שעברו חתך רפרקטיבי (עם להב, עוד לפני שהגיעה הטכנולוגיה החדישה המאפשרת ניתוח קטרקט בלייזר) הגיעו קרוב ליעד שלהם, מה שאומר שההליך יכול להיות מדויק מאד. ואיזו ההשפעה יש למעט אסטיגמציה שיורית על שביעות רצון? סקר שנערך על אותם 200 חולים הראה 80% מהחולים דיווחו שהם היו מרוצים מאוד.
  5. קל לבצע את זה. תיקון אסטיגמציה במהלך ניתוח קטרקט דורש השתלת עדשה טורית (עדשה תוך עינית ייעודית), הנקראת גם עדשת פרימיום, והוא אחד הניתוחים המבוצעים עם אחוזי הצלחה גבוהים, במרכז הרפואי medica.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות