תחומים רופאים מידע למטופלים דרושים כניסת רופאים טפסי הסכמה
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

מנצחות יובש בנרתיק - 5 דרכים נוספות לסיכוך טבעי

  • דף הבית
    \
  • מנצחות יובש בנרתיק - 5 דרכים נוספות לסיכוך טבעי

יובש בנרתיק נובע מחוסר של חומר סיכה טבעי באזור. הדבר נובע בדרך כלל מרמות אסטרוגן נמוכות בגוף. אסטרוגן הוא ההורמון האחראי לשמירה על בריאות הנרתיק, כולל סיכוכו וגמישותו. מחסור הורמונלי זה יכול לנבוע ממספר סיבות שונות, ביניהן לידה, הנקה, גיל המעבר, עישון סיגריות ועוד. החדשות הטובות הן שיש דרכים טבעיות לטפל בבעיה - בהמשך לכתבה הקודמת, הנה חמש דרכים טבעיות נוספות עבור טיפול ביובש בנרתיק:

מאכלים עשירים בפיטואסטרוגן

חלק מהבעיה של יובש בנרתיק הוא חוסר איזון הורמונלי, לכן הקפידי לכלול מזון עשיר בפיטואסטרוגן בדיאטה שלך. פיטואסטרוגן הוא חומר המופק ממקורות צמחיים ובעל מבנה דומה לזה של האסטרוגן. בין המזונות העשירים בו נכללים דובדבנים, זרעי פשתן ושמנים של זרעים נוספים.

שמן זית כתית

לשמן זית כתית מעולה וברמה גבוהה, הרבה יתרונות בריאותיים, והוא יכול גם להמתיק את חיי המין שלך בדרכים שונות. אפשר להשתמש בו לעיסויים פנימיים להגברת הסיכה הטבעית. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, מומלץ לעסות בעדינות כפית שמן לתוך הנרתיק, פעמיים ביום. כששמן הזית הופך למרכיב קבוע בתזונה היומית, הוא מגביר באופן טבעי את היווצרות חומר הסיכה בנרתיק. בנוסף לשמן זית עצמו, ישנן קרמים שונים המורכבים מסקאוולאן (רכיב צמחי שומני) שנגזר גם הוא משמן זית, קרמים אלו הם בעלי לחות גבוהה במיוחד וחלקלקות והם יכולים לעזור לא רק עם טיפול ביובש בנרתיק, אלא גם עם בעיות של אקנה, פסוריאזיס, סבוריאה (סוג של אקזמה), דלקות עור ועוד.

ניקוי זהיר

ודאי שאת לא שוטפת את אזור הנרתיק יותר מאשר פעמיים ביום. נסי גם להימנע מסבונים או קרמים, בעיקר כאלו מורכבים ממרכיבים כימיים, שכן הם מפריעים ל- PH של הגוף, ושוטפים את הנוזלים המגנים על הנרתיק כמו כן, הקפידי להימנע משטיפות אינטימיות שכן הן באמת יכולות להוביל לבעיה של יובש בנרתיק.

תוספי מזון

שפרי את הסיכוך הטבעי עם בטא קרוטן ועם הוויטמינים A ו- B, ובעיקר B4, B5 ו- B12. גם ויטמינים או תוספי מזון התומכים ביותרת הכלייה יכולים לעזור. כמובן שלפני שאת מכניסה תוספי מזון אלו לתפריט היומי שלך, חובה להתייעץ עם רופאה מומחית או דיאטנית ולוודא כי אין שום הגבלות וכי התוסף מתאים לך, לגופך ולאורח חיים ולא מתנגש עם תרופות או תוספים אחרים.

שמן נר הלילה

שמן צמחי זה מסייע בטיפול בבעיות של יובש נרתיקי. קחי כמה כמוסות בשילוב עם זרעי פשתן, או להשפעה מקסימלית, הכניסי קפסולה מנוקבת ישירות לחלל הנרתיק שלך ותני לה להיספג אל תוך הגוף במשך הלילה.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות