רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

ניתוח להסרת דליות - להעלים אותן במהירות

  • דף הבית
    \
  • ניתוח להסרת דליות - להעלים אותן במהירות

ניתוח להסרת דליות מטפל בוורידים בולטים ברגליים ומסייע בהעלמה מהירה שלהם. דליות נוצרות כאשר נפגעת פעולת המסתמים המווסתים את זרימת הדם בוורידים וכתוצאה מכך הם מתנפחים ומתבלטים על גבי העור. דליות יכולות להופיע בכל מקום בגוף אולם התופעה שכיחה במיוחד ברגליים, משום שרוב משקל הגוף מופעל עליהן. גם גברים וגם נשים סובלים מורידים בולטים ברגליים, מעבר לפגם האסטתי שהם מייצרים, הזנחה שלהם עלולה לגרום לכאבים ולהחמרה של בעיות תפקודיות במערכת כלי הדם. התופעה נחלקת באופן כללי לשתי דרגות חומרה: הופעה של "דליות ראשוניות", שנוצרות בוורידים שטחיים הסמוכים לפני העור. הדליות הראשוניות מתריעות על בעיה בתפקוד המסתמים וניתן לראות כבר בשלב הזה את הסימנים של הוורידים הבולטים על העור. בשלב מתקדם יותר עלולות להתפתח "דליות משניות", שנוצרות בוורידים העמוקים יותר ומפעילות לחץ מפנים הגוף כלפי חוץ, לחץ שמחמיר את המצב של הדליות הראשוניות.

איך מאבחנים?

לאחר הופעת הסימנים הראשונים על העור, חשוב לאבחן את הדליות בצורה מלאה על מנת להבין האם הן נוצרות בעומק מערכת הדם או באופן שטחי בלבד. בהתאם לתוצאות האבחנה אפשר לקבל את ההחלטה על הטיפול המתאים ביותר ביחד עם הרופא המטפל, כמו ניתוח להסרת דליות או טיפול משלים. ניתן לבצע אבחון מדויק באמצעות בדיקת דופלר - מכשיר הדופלר בודק את זרימת הדם בעורקים או בוורידים - הבדיקה מבוצעת בתנוחות שונות וגם בזמן מאמץ, ובוחנת האם זרימת הדם מתבצעת בצורה תקינה לאחר הפעלת לחצים נקודתיים. בדיקה נוספת, מתבצעת דרך הזרקת חומר רדיואקטיבי שחושף את מפת הוורידים או באמצעות הזרקת חומר ניגודי שמספק מידע רב על עומק המערכת הוורידית. הבדיקות שכוללות הזרקת חומרים הן בדיקות פולשניות ונוטים להשתמש בהן רק במקרים חריגים במיוחד.

הסרת דליות

כיום ישנן מגוון שיטות טיפול בורידים, המאפשרות לטפל בדליות באופן מהיר ויעיל וללא כאבים. אחת השיטות המתקדמות ביותר היא העלמת ורידים בלייזר באמצעות מכשיר אנדו לייזר. הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית ועם בקרה של מכשיר אולטראסאונד. בטיפול מוחדר סיב לייזר אל עומק הווריד הפגוע וכאשר הוא מגיע אל הדפנות הפגומות, מופעלים עליהן גלי חום שסוגרים אותן. טיפול בורידים בלייזר מביא לתוצאות אופטימליות תוך זמן קצר ואינו מצריך זמן החלמה ממושך. בנוסף אליו, קיימים מבחר טיפולים שונים כמו טיפול בקיטור, טיפול בגלי רדיו, טיפול באמצעות מערכת ונסיל ועוד.

במרכז הכירורגי medica מבוצעים מדי יום טיפולי לייזר מתקדמים בוורידים בולטים ברגליים, על ידי מיטב המומחים ברפואת כלי דם בארץ, לקביעת פגישת ייעוץ צרו קשר עוד היום.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות