חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

ניתוח קטרקט בלייזר – המילה האחרונה בתחום רפואת העיניים

ניתוח קטרקט בלייזר הוא ניתוח חדשני להסרת קטרקט, שמאפשר שילוב של השתלת עדשות פרימיום המתקנות לקויות ראייה. תחום הניתוחים ברפואת עיניים עשה קפיצת דרך גדולה בעקבות הפיתוח של מכשיר הלייזר LenSx, שהפך את ניתוחי העיניים ליעילים ומהירים יותר. אנשים רבים סובלים מקטרקט, בעיקר בגיל מבוגר אך גם בגילאים צעירים יותר, עקב פציעה בעין. הקטרקט הוא שם כולל להופעה של עכירות בעדשת העין שמקשה על הראייה ופוגעת בתפקוד היום יומי. ניתוח להסרת קטרקט הוא פעולה כירורגית פולשנית, שעד לפיתוח מכשיר הלייזר בוצעה באופן ידני, ברמת דיוק נמוכה יותר ועם חשש מוגבר לסיבוכים. קטרקט לייזר מסתמך על האופטימיזציה שעושה מכשיר הלייזר ורק אז נכנסת היד של הרופא אל המשוואה.

בתחילתו של ניתוח קטרקט בלייזר, מבוצעים חתכים מדויקים בקרנית העין באמצעות קרני הלייזר. לאחר מכן מוסרת העדשה העכורה ובמקומה מותקנת עדשה חדשה סינטטית. במידה והחולה נזקק בימים רגילים למשקפיים עקב לקות ראייה רגילה כמו קוצר ראייה או בעיה במיקוד (צילינדר), ניתן להתאים לו מראש עדשות שמתקנות את ליקויי הראייה. העדשות האלו נקראות עדשות פרימיום, והן הרחיבו למעשה את תחום ניתוחי הלייזר להסרת קטרקט והפכו אותם לניתוחים משולבים – במקום ניתוח קטרקט בלייזר שמטפל בבעיית העכירות בעדשה, ניתוח קטרקט עדשות פרימיום – שנותן שני פתרונות במסגרת הליך כירורגי אחד. בנוסף לכך, לניתוח יש יתרונות רבים: הוא קצר באופן משמעותי מהניתוח הידני, מדויק יותר, מצמצם את הסיכוי לפגיעה ברקמת העין ולהתפתחות של סיבוכים ומספק למטופלים זמן החלמה מהיר ותחושת בטחון.

ניתוחי קטרקט מתקדמים מבוצעים מדי יום אצל אלפי חולים בכל העולם. הם זוכים לפופופלאריות רבה ולסיכויי הצלחה גבוהים בעקבות השימוש במכשיר הלייזר המתקדם. ביום שלאחר הניתוח כבר אפשר לחזור לתפקוד רגיל ואף לנהוג, עם זאת חשוב להקפיד על כמה כללי זהירות: יש להימנע משימוש במוצרי איפור לעיניים במשך ארבעה עשר ימים, אסור להרטיב את העיניים במשך שלושה ימים, יש להימנע משחיה בבריכה או בים במשך כשלושים יום, כמו כן, לא מומלץ לבצע פעילות ספורטיבית אינטנסיבית או כל פעילות מאמץ בימים הראשונים של תקופת ההחלמה. הניתוח הוא פעולה כירורגית פולשנית ויש לשמור על ניקיון איזור העיניים על מנת לצמצמם את הסיכוי להתפתחות של זיהומים, ליטול אנטיביוטיקה בהתאם להנחיית הרופא ולהיות במעקב.

במרכז הרפואי medica מתבצעים מדי יום ניתוחי קטרקט מתקדמים, על ידי מיטב המומחים בארץ ברפואת עיניים, לקביעת פגישת ייעוץ צרו קשר עוד היום בטלפון 2147*

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: