רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

ניתוח קטרקט בלייזר - דיוק ויעילות מירבית

  • דף הבית
    \
  • ניתוח קטרקט בלייזר - דיוק ויעילות מירבית

כ-40% מהאוכלוסיה סובלת מתופעה הקרויה קטרקט החל מגיל 60 ומעלה. קטרקט, הנקרא בעברית "ירוד", הוא מצב של עכירות בעדשת העין שגורם לטשטוש ראיה באופן הדרגתי. לעיתים הקטרקט מופיע גם אצל צעירים, אבל לרוב הוא מתפתח בגילאי 55-65. ניתוח קטרקט הוא אחד הנפוצים בכל העולם ואחוזי ההצלחה שלו הם מעל 95%. בשנים האחרונות ניתן לבצע גם ניתוח קטרקט בלייזר שיעילותו ודיוקו אף גבוהה יותר.

אבחון לפני הכל

כדי לבצע ניתוח קטרקט מוצלח, יש לשים לב ולאבחן את הבעיה בזמן. הסימפטומים של קטרקט הם - ירידה וטשטוש בראייה, כפל ראייה, סינוור וכתמי צבע. חשוב לא להתעלם מסימנים אלה, כיון שהם האינדיקציה היחידה להתפתחות הקטרקט - בניגוד למחלות עיניים אחרות הפוגעות בראייה, במקרה זה לא נחווה אדמומיות, כאבים או דמע מוגבר שיעידו על בעיה.

הסיבה העיקרית להופעת הקטרקט היא בדרך כלל גיל מבוגר וגנטיקה, אך היא יכולה להיות מושפעת גם מחשיפה לקרני UV, פעילות רדיקלים חופשיים בעדשת העין, טראומה לעין, עישון, השמנת יתר, סוכרת, אי ספיקת כליות כרונית, מחלות עור ומחלות סיסטמיות אחרות, דלקות ומחלות עיניים, ניתוחי עיניים, וחשיפה לרעלים.

שלב הניתוח

במסגרת ניתוח קטרקט, העדשה העכורה מוצאת מן העין ובמקומה משתילים לצמיתות עדשה מלאכותית שקופה שמותאמת לעין המטופל. ההליך מתבצע בדרך כלל בהרדמה מקומית, לאחר שמוזלפות טיפות אלחוש לעין. הניתוח נמשך בין 10 ל-30 דקות ובסיומו החתכים נסגרים מעצמם ואין צורך בתפרים. במקרים נדירים, במידה ויש צורך, המנתח יבצע חתך גדול יותר ויחליף את העדשה העכורה בשלמותה, ובסיום יבצע תפרים.

ניתוח קטרקט בלייזר הוא הליך חדש יחסית, שמאפשר למנתח לבצע את החיתוך הראשוני בדיוק רב יותר באמצעות קרן הלייזר. השלב השני של החדרת העדשה המלאכותית מתבצע כרגיל. אולם יש חשיבות רבה לשלב החיתוך - ככל שהוא מדויק יותר, כך גם מיקום העדשה החדשה יהיה מדויק בהתאם. בנוסף, ניתוח קטרקט בלייזר מאפשר לבצע הסרת משקפיים במקביל להסרת הקטרקט.

החלמה

ניתן לקום ולהשתחרר הביתה מיד לאחר הניתוח, כשהעין שנותחה תישאר מכוסה בתחבושת למשך כמה שעות. יש צורך בשימוש בטיפות עיניים במשך מספר שבועות, למניעת זיהום ושיפור קליטת העדשה.

למרות שבדרך כלל יש צורך בניתוח קטרקט בשתי העיניים, לא מנתחים אותן יחד אלא בהפרש של מספר שבועות בשני הליכים נפרדים.
לאחר הניתוח השיפור בראיה יהיה דרמטי, ניתן להרגיש זאת במיוחד כשרק אחת העיניים נותחה ובשניה הראייה עדיין עכורה.

ניתוח קטרקט מאפשר לנו לראות את העולם שוב בחדות, בצבעים בהירים וחיים. שימו לב לסימפטומים ובואו להתייעץ עם מיטב מומחי רפואת העיניים במרכז הרפואי medica, כדי לקבל את הטיפול המתאים לכם ביותר וליהנות מאיכות חיים.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות