רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

ניתוח קטרקט בלייזר - כיצד להתכונן אליו?

  • דף הבית
    \
  • ניתוח קטרקט בלייזר - כיצד להתכונן אליו?

ההמתנה לכל סוג של ניתוח, קטן כגדול, יכולה להיות מורטת עצבים, אבל היא לא צריכה לגרום לכם מתח מיותר. גם לקראת ניתוח קטרקט בלייזר הלחץ יכול להתפשט, אין אין סיבה לכך- פשוט בצעו מראש מחקר מקיף לקראת הניתוח, השקיטו את דעתכם והיו רגועים בימים שנותרו לכם עד התהליך.

ודאו שאתם מועמדים מתאימים לניתוח לייזר קטרקט

בקשו ממנתח העיניים שלכם שיבצע הערכה מלאה של העין, כדי לקבוע אם אתם מתאימים לעבור ניתוח קטרקט בלייזר. זה יכלול ככל הנראה מספר בדיקות, כגון עובי הקרנית ומיפוי, בדיקת ראייה, בדיקות מרשם, בדיקת לחץ העין, והתרחבות האישונים. בדיקות אלו עשויות להישמע מאיימות, אבל הן קלות וללא כאבים. וודאו שאתם מקבלים את הטיפול הטוב ביותר האפשרי, וככל שתדעו יותר על העין ועל התהליך, כך תרגישו יותר רגועים לקראת הניתוח.

ודאו שהרופא שלכם מודע להיסטוריה הרפואית שלכם

כאשר מדובר על שיתוף הרופא במצב הבריאות שלכם, אין דבר כזה "יותר מדי מידע". ודאו שהוא מודע לבעיות בריאות הקשורות לעין, כמו גם לבעיות בריאותיות כלליות יותר בעבר ובהווה. ודאו שהרופא שלכם יודע בדיוק אילו תרופות אתם נוטלים על בסיס קבוע,וגם לאלו תרופות אתם עשויים להיות אלרגיים.  

הפסיקו לשים מייק אפ

יום עד יומיים לפני ניתוח קטרקט בלייזר, אתן צריכות לשמור על אזור העיניים שלכן נקי וללא איפור. כל לכלוך שנותר לאורך הריסים יכול להגדיל את הסיכון לזיהום. לקראת יום הניתוח, הקפידו לשטוף את העיניים בעדינות, אבל ביסודיות, כדי להבטיח שלא נשאר שם איפור כלל.

עברו מעדשות מגע למשקפיים

אם אתם מרכיבים עדשות מגע רכות, חשוב להסיר אותן לפחות שבוע לפני ניתוח הלייזר. עדשות מגע קשות יש להסיר שלושה עד ארבעה שבועות לפני ניתוח קטרקט. זה חיוני מכיוון שעדשות מגע משנות את הצורה של הקרניות. הרכבת עדשות מגע סמוך מדי לזמן הניתוח עלולה לגרום למדידות לא מדויקות, מה שיגרום לתוצאות הניתוח להיות יעילות פחות. במהלך פרק זמן זה, הרכיבו משקפיים במקום.

בלי משחות, בשמים או קרמים

בימים שלפני ניתוח קטרקט בלייזר, וודאו כי אתם שומרים על עור פנים נקי, ללא שום סוג של קרם לחות, בושם, איפור וכו'. אם אלו יבואו במגע עם העין, הסיכון לזיהום עשוי לגדול.

ארגנו מטפל/משגיח

ודאו שאתה מתכננים היטב מראש את יום הניתוח. קבעו עם חבר/בן משפחה שייקח אתכם לניתוח ובחזרה ממנו. מכיוון שתקבלו טשטוש לפני הניתוח ומגנים להגנת העיניים לאחריו, לא תהיו רשאים לנהוג. העיניים חייבות להחלים לפני שהמנתח יוכל להמליץ עליכם ככשירים לנהיגה, מה שקורה לרוב רק ביום שאחרי הניתוח.

לבשו משהו נוח

מכיוון שהכי טוב לשמור על טכנולוגיית לייזר בטמפרטורה נמוכה, חדרי הניתוחים בלייזר עשויים להיות די קרירים. אז כדאי ללבוש משהו חם, עדיף כזה שניתן להוריד להלביש לא דרך הראש (עם רוכסן נניח).

ברגע שאתם מוכנים, אם עדיין יש לכם שאלות או חששות, אל תפחדו לפנות לרופא שלכם לדיון. שמרו על העיניים שלכם, כדי שתוכלו לצפות לעתיד של ראייה נהדרת.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות