רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

ניתוח קטרקט -בתקווה לזרוק את המשקפיים

  • דף הבית
    \
  • ניתוח קטרקט -בתקווה לזרוק את המשקפיים

לאחר שנים של הרכבת משקפיים שמתם לב לפתע שאתם מתקשים לקרוא את השלטים ברחוב בעת הנהיגה. קטרקט, ה"התעננות" של עדשת העין הטבעית המתרחשת עם הגיל, גבתה את מחירה. החלטתם שהגיע הזמן לניתוח קטרקט. בחרתם להחליף את עדשות העין בשתי עדשות תוך עינית שונות - אחת ראייה מרחוק, והשנייה לראייה מקרוב - באמצעות  הליך הידוע בשם ניתוח מונוויז'ן. הניתוח עבר בהצלחה, אך עם זאת, אמנם כיום את יכולים לראות את צג הטלפון ללא בעיות, בכל זאת אתם עדיין צריכים להרכיב משקפיים כדי לקרוא עיתון. לפי מחקרים שנערכו בארצות הברית, עד גיל 80, יותר מלמחצית מכלל האמריקאים יש קטרקט או שהיה להם ניתוח קטרקט. הגיל הממוצע לניתוח הוא בתחילת שנות ה -70.

קטרקט מתפתח בדרך כלל בשתי העיניים, וכל עין מטופלת בהליך נפרד, כשהרווח ביניהם הוא בדרך כלל בין שבוע לשמונה שבועות. לרוב, מחליפים למטופלים את עדשות העיניים העכורות בעדשות מונופוקליות מלאכותיות, המאפשרות להם לראות למרחוק. רוב האנשים עדיין יצטרכו להרכיב משקפיים לקריאה ולעוד משימות ראייה מקרוב. בניתוח מונוויז'ן, העין הדומיננטית של החולה מקבלת עדשה חלופית לראייה מרחוק. בפעולה שלאחר מכן, העין הדומיננטית פחות, מקבלת עדשה לראייה מקרוב. לאחר שהניתוח בשתי העיניים הושלם, המוח מתאים את הקלט מכל עין, והמטופלים בדרך כלל יכולים לראות הן מרחוק והן מקרוב. יש אנשים שיכולים להפסיק להרכיב משקפיים לגמרי, אם כי רבים עדיין צריכים אותן עבור משימות מסוימות.

לוקח זמן להתרגל לניתוח מונוויז'ן. המועמדים האידאליים לניתוח עשויים להיות אנשים שכבר ניסו גישה זו עם עדשות מגע במשך 15 או 20 שנים, לפני שהם אפילו פיתחו קטרקט. אנשים שיש להם עדשות מגע בשנות ה -40 לחייהם, עם עדשה אחת לראייה מקרוב ואחת למרחקים, הם מועמדים טובים. מומחים מזהירים כי ניתוח קטרקט מונוווזי'ן אינו עבור כולם -לא כל מה שטוב לאחד, מתאים בהכרח לאחר.

לאחר כל ניתוח קטרקט, כולל ניתוח מונוויז'ן וגם לאחר ניתוח קטרקט בלייזר, מטופלים עשויים לחוות גם את מה שהרופאים מכנים "dysphotopsia", או "הפרעות חזותיות" כמו ראייה בוהקת, הילות, פסים או צללים. בעיות מתונות עד חמורות מתרחשות אצל פחות מ -5% מהחולים, והסימפטומים משתפרים לרוב בשלושת החודשים הראשונים לאחר הניתוח, ללא טיפול, אם כי במספר קטן של מקרים ייתכן שיהיה צורך להחליף אחת או את שתי העדשות.

אופציה נוספת בניתוח קטרקט עבור אלה המקווים להיפטר מהמשקפיים לחלוטין, היא ניתוח קטרקט עם עדשות פרימיום - עדשות מולטיפוקליות, שממקדות כל עין לצפייה מקרוב ומרחוק. במחקר אחד שכלל כ -200 חולים, שעברו ניתוח קטרקט עם עדשות מולטיפוקליות או ניתוח קטרקט מונוויז'ן, יותר מ -70% מקבוצת העדשות המולטיפוקליות יכלו לוותר על משקפיים לגמרי, בהשוואה ליותר מ -25% מהקבוצה השנייה. המפתח לקבלת ההחלטה הנכונה לגבי איזה סוג ניתוח עליכם לעבור, הוא להבין את העיניים, את המטרות שלכם ואת היתרונות והחסרונות של כל סוג של ניתוח קטרקט.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות