רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

ניתוח קטרקט - מתי יודעים שהגיע הזמן לבצעו?

  • דף הבית
    \
  • ניתוח קטרקט - מתי יודעים שהגיע הזמן לבצעו?

מספר האנשים הסובלים מקטרקט הולך ומתגבר עם השנים, כשכיום, מספר הניתוחים להסרת קטרקט המתבצעים בשנה, בישראל בלבד, עומד על יותר מ- 50,000. בעוד שהדרך היחידה להסרת קטרקט היא באמצעות ניתוח (בין אם מדובר על ניתוח קטרקט בלייזר או ניתוח בשיטה המסורתית), הזמן הנכון לניתוח תלוי בחולה. להלן מספר טיפים עבור אלו שאובחנו כבעלי קטרקט ושוקלים האם לבצע את הניתוח, ומתי:

האם הקטרקט משפיע על הפעילות היומיומית או התעסוקתית שלכם?

תסמינים של קטרקט כוללים ראייה עמומה, מטושטשת או צהבהבה, ואפילו ראייה כפולה בעין אחת. חוסר הניגוד והבהירות יכולים להיות קשים עבור אלו שצריכים ראייה ברורה ויציבה לעבודה או לנהיגה, או עבור אלו הנהנים מתחביבים כמו קריאה, בישול או תפירה.

האם הקטרקט משפיע על היכולת שלכם לנסוע בבטחה בלילה?

קטרקט יכול לגרום להילות מסביב לרמזורים, ולקשיים בראייה בתנאי אור חלש, מה שמשפיע על היכולת לנהוג בבטחה בלילה. קטרקט מתקדם יכול אפילו לגרום לאובדן ראייה משמעותי שעלול לגרום לכישלון  במבחן הראייה הנדרש עבור רישיון נהיגה.

האם הקטרקט מפריע לפעילויות החוץ האהובות עליכם?

קטרקט יכול גם להגביר את הרגישות לאורות בוהקים, שיכולה להיות מטריד במיוחד עבור אלה שנהנים מסקי, גלישה ועוד מספר פעילויות חוץ. הם יכולים גם לגרום להבדלים חזותיים מעין אחת לאחרת,מה שיכול להשפיע על הראייה למרחוק הדרושה לשחקני גולף.

האם אתם יכולים להסתדר עם הבעיה בדרכים אחרות?

אלו מכם שיחליטו לדחות ניתוח קטרקט בלייזר למועד אחר, יכולים להפיק את המיטב מראייתם באמצעות מספר כלים פשוטים, כגון שילוב תאורה בהירה וצבעים מנוגדים בבית. משקפי שמש מקוטבים וכובע רחב שוליים יכולים להפחית את הבוהק, בעוד שעדשות מגדילות יכולות להפוך את הקריאה לקלה יותר.

לטענת החוקרים, אם הקטרקט לא משבש את החיים שלכם, אתם יכולים, כנראה, לחכות, ולבצע את הניתוח רק כשהוא באמת מתחיל להטריד אתכם. אבל עבור אלו המרגישים פגועים מהחזון המטושטש שלהם, ההליך הניתוחי יכול להיות פתרון משמעותי והקלה אדירה. ניתוח לייזר קטרקט מומלץ רק כאשר התוצאה צפויה לשפר את הראייה, אלא אם הקטרקט מאפיל על טיפולים למחלות עיניים אחרות. אלו השוקלים ניתוח קטרקט צריכים לדון בהשפעותיו על חיי היומיום שלהם עם רופאי העיניים שלהם. אנו מזמינים אתכם להתקשר למחלקת העיניים של medica לקבלת פרטים נוספים ולקביעת תור.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות