רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

קטרקט בלייזר - מה לעשות אחרי הניתוח

  • דף הבית
    \
  • קטרקט בלייזר - מה לעשות אחרי הניתוח

קטרקט בלייזר הוא ניתוח חדשני לטיפול בקטרקט. הקטרקט נוצר כתוצאה מהופעה של עכירות בעדשת העין שגורמת לקושי בראייה. הוא שכיח בעיקר בגילאים מבוגרים אך יכול להופיע גם אצל אנשים צעירים. ניתן לטפל בו באמצעות הליכים רפואיים שונים: טיפול הסרת קטרקט בלייזר, טיפול קטרקט עדשות פרימיום או טיפול קטרקט מולטיפוקל. לאחר הטיפול, חשוב לשמור על רשתית העין משום שהאיזור רגיש במיוחד ופגיע יותר. יש מספר דברים שעליהם יש להקפיד לאחר ניתוח קטרקט:

להימנע ממאמץ פיזי

חשוב להיות במצב של מנוחה ולא להפעיל עומס מיותר על הגוף. מאמץ פיזי חריג יוצר לחץ על העין, ועל מנת להקל על תהליך ההחלמה, כדאי להיות במצב של רגיעה ככל האפשר. הניתוח לא גורם להגבלה חריגה וניתן לחזור לאחר יום או יומיים לשגרה, אך תהליך החזרה של חדות הראייה אורך כששה שבועות, במהלכם מומלץ לא לעשות פעילות פיזית קשה.

לשמור על הגיינת העין

ניתוח הסרת קטרקט בלייזר או טיפול קטרקט עדשות פרימיום דורשים מנוחה בימים הראשונים לאחר הניתוח. בשעות הראשונות לאחר הטיפול יש לחבוש רטייה לעין שתשמור עליה מפני חדירה של גופים זרים. לכלוך ואבק עלולים לגרום להיווצרות זיהומים וחשוב לשמור על האיזור נקי וסטרילי.

להימנע מנהיגה מיד לאחר הניתוח

ביום הניתוח, דאגו כי חבר או בן משפחה יסיע אתכם לאחר האשפוז. בשעות הראשונות הגוף תשוש קצת ואי אפשר לעלות מיד על ההגה ולנהוג. העין צריכה להתאושש בהדרגה ופעולת הנהיגה יוצרת מאמץ עצום - היא מצריכה יכולת ריכוז, רעננות ויכולת זיהוי עצמים מרחוק במהירות. גם במקרה של טיפול קטרקט מולטיפוקל וגם במקרה של הסרת קטרקט בלייזר, מומלץ להימנע מנהיגה ביומיים הראשונים לאחר הניתוח.

הימנעו משימוש באיפור

איפור באיזור העיניים לאחר ניתוח הסרת קטרקט בלייזר עלול לגרום לזיהום. בנוסף, תכשירי היגיינה כמו סבון לפנים, שמפו וקרמים למיניהם עלולים לחדור אל העין ולייצר גירוי לא נעים. על מנת לא לפגוע בתהליך ההחלמה ולשמור על רשתית העין מיד לאחר ניתוח קטרקט, כדאי להיזהר כאשר מנקים את הפנים ואיזור הראש.

הרכיבו משקפי שמש

לאחר הניתוח העיניים רגישות במיוחד לקרני השמש. הקפידו להרכיב משקפי שמש במידה ואתם נחשפים לאור היום.

ניתוח הסרת קטרקט בלייזר, טיפול קטרקט עדשות פרימיום או קטרקט מולטיפוקל עושים רק עם מיטב המומחים לרפואת עיניים. במרכז הרפואי medica תוכלו להתייעץ ולקבוע טיפול עם המומחים המובילים בארץ בתחום הקטרקט.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות