רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

קטרקט עם השתלת עדשה כטיפול מוקדם בגלוקומה

  • דף הבית
    \
  • קטרקט עם השתלת עדשה כטיפול מוקדם בגלוקומה

בעידן בו אנחנו שואפים לשמור על איכות הראייה של המטופלים שלנו לטווח הקצר והארוך יחדיו, מוצאים את עצמם יותר רופאים כשהם משלבים לייזר קטרקט בטיפול השוטף בגלוקומה. הגעתם של ניתוחים מיקרו-חודרניים לגלוקומה בשילוב עם לייזר קטרקט, פותחים נתיבים חדשים לשליטה בלחץ תוך עיני. שליפת עדשה לדוגמה, משמשת כלי יעיל שניתן לשקול מבין מגוון הטיפולים האפשריים כיום עבור חולים הסובלים מגלוקומה.

הבנה מעמיקה של היתרונות הפוטנציאליים הטמונים בניתוח קטרקט לטיפול בסוגים שונים של גלוקומה ולקיחת צעדים להקטנת הסיכונים והסיבוכים במהלך הניתוח, עשויים להוביל לתוצאות משופרות שלו.

כעת, כשעומד בפני הרופא המטפל מגוון כלים הולך ומתרחב, המטרה העיקרית היא להקטין את מידת ההתערבות הכירורגית למינימום, תוך מיצוי היתרונות הרבים ביותר שניתן להפיק מהניתוח. בסביבת עבודה בה מטפלים בגלוקומה, תכנון מראש והבנה של הסיכונים הם כלי מעולה שהופך את ניתוח הקטרקט להליך רפואי יעיל ביותר. כיום ניתוח קטרקט עם השתלת עדשה הפך לאחד הניתוחים המבוקשים והטובים ביותר בתחום הטיפול בגלוקומה.

מאחר וגלוקומה היא מחלה שנוצרת כתוצאה מגורמים שונים שלא כולם הובנו עדיין בתחום רפואת העיניים, כל סוג גלוקומה וכל חולה צריכים לקבל יחס אינדיבידואלי. עובדה זו היא נכונה בעיקר כששוקלים ניתוח קטרקט עם השתלת עדשה כהתערבות טיפולית. היתרונות של ניתוח זה בשיפור לחץ תוך עיני מתועדים היטב, ואחת התוצאות שלו היא ירידה משמעותית של הלחץ התוך עיני לאחר הניתוח בהשוואה ללחץ הקיים טרם ביצוע ההליך.

רוב המטופלים שעוברים ניתוח קטרקט עם השתלת עדשה חווים שיפור משמעותי בלחץ התוך עיני כתופעת לוואי רצויה. אצל מטופלים הסובלים מסינדרום פסוידו-אקספוליאציה, שבו ישנו פיזור של חומר פיברילי אבנורמלי ששוקע על המקטע הקדמי של העין, ניתוח קטרקט מוקדם מקטין את הסיכונים. במקרים של גלוקומה סוגרת זווית, ישנן הוכחות רבות לכך שבחירה בניתוח קטרקט כטיפול, עובדת בצורה טובה יותר מאשר אירדוטומיה בלייזר.

שינוי זה בתפיסת הטיפול בחולים הסובלים מגלוקומה, תלוי כמובן במידת ההצלחה של הניתוח. פרט זה חשוב במיוחד מאחר והלוקים בגלוקומה סובלים מפגמי ראייה הולכים ומתגברים לאורך זמן. מכאן עולה החשיבות של השימוש בניתוחי לייזר קטרקט באופן מותאם אישית לכל חולה במטרה להימנע מסיבוכים מיותרים.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות