רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

קטרקט - 6 סימפטומים שיכולים להצביע על קיומו

  • דף הבית
    \
  • קטרקט - 6 סימפטומים שיכולים להצביע על קיומו

האם יש לכם קטרקט?


כולנו משתמשים בעדשת העין שלנו כל יום ולכל מטרה: החל מקריאה דרך נהיגה ועד לצפייה בכוכבים. עם הגיל, החלבונים בתוך עדשת העין יכולים להתגבש יחדיו ולהפוך את עדשת העין מחדה לעכורה. התנהגויות מסוימות יכולות להגביר את הסיכון לקבלת קטרקט:

  • זמן ממושך מדי בשמש ללא הגנה על העין
  • עישון
  • רמת סוכר גבוהה בדם
  • שימוש בסטרואידים
  • חשיפה לקרינה


אבל אתם לא לבד בזה - מספר המבוגרים (בני 40 ומעלה) הסובלים מקטרקט בעין אחת או בשתי עיניים הולך וגובר ולכן ניתוח קטרקט הוא בין הניתוחים הנפוצים ביותר בעולם כיום. אם יש לכם אחד (או כמה) מהתסמינים הבאים, כדאי לדבר במהירות עם רופא העיניים שלכם בmedica:


1. ימים מעוננים - קטרקט מתחיל בקטן ועשויה להיות לו השפעה מזערית בלבד על הראייה שלכם, בה הדברים נראים קצת מטושטשים - כמו להסתכל על ציור אימפרסיוניסטי. השפעה זו בדרך כלל גוברת עם הזמן. העולם ייראה מעונן, מטושטש או עמום. 

2. ראיית לילה - נגמרו הלילות הפרועים: ככל שמצב הקטרקט מתקדם יותר, הראייה מתחילה להחשיך ומופיעים כתמים צהובים או חומים. מצב זה משפיע על ראיית הלילה וגורם לקושי בפעילויות מסוימות, כמו נהיגה לילית. מחקרים מראים כי ניתוח קטרקט וטיפול בתופעה מוריד את הסיכון לתאונות דרכים ב-13%.

3. בוהק האורות הבהירים - רגישות לאור היא סימפטום נפוץ של קטרקט. הבוהק של אורות בהירים יכול להיות מכאיב. הסימפטום מתחיל בחלק האחורי של העדשה, חוסם את הנתיב של האור ולעתים קרובות עלול להפריע לראייה.

4. הילות בכל מקום - עכירות עדשת העין יכולה לגרום לשבירה של האור הנכנס לעין. זה יכול לגרום להופעה של הילה סביב מקורות האור. טבעות סביב כל נקודת אור, לפעמים במגוון צבעים, יכולות להפוך את הנהיגה לקשה מאד, ומסוכנת. זו סיבה נוספת לכך שנהיגה בלילה, במיוחד כשיש פנסי רחוב ושלטים מוארים בכביש, יכולה להיות מסוכן לאנשים עם קטרקט.

5. שוב פעם משקפיים חדשים - אם אתם זקוקים למשקפיים חדשים או עדשות חדשות לעיתים קרובות מדי, ייתכן שיש לכם קטרקט. להמשיך ולרכוש זוגות חזקים יותר של משקפי קריאה, זה לא מה שיתקן את הבעיה. במקרים כאלו כדאי לדבר עם רופא העיניים ובמידה ואכן מדובר בקטרקט, יש לשקול טיפול מתאים - ניתוח קטרקט.

6. צוללת צהובה - ככל שהקטרקט מתקדם, החלבונים שמעכירים את עדשת העין עשויים להפוך לצהובים או חומים. זה עלול לגרום לכל האור שמגיע אל העין להיצבע בגוון צהוב. זה משנה את האופן שבו אתם רואים צבע ומקטין את היכולת שלכם להבדיל בין הצבעים. לאחר ניתוח קטרקט בלייזר, או בגישה המסורתית, תהיו מופתעים לראות שוב את העולם עם כל צבעיו!

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות