תחומים רופאים מידע למטופלים דרושים כניסת רופאים טפסי הסכמה
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

5 גורמי יובש בנרתיק - 3 אפשרויות לטיפול

  • דף הבית
    \
  • 5 גורמי יובש בנרתיק - 3 אפשרויות לטיפול

יובש בנרתיק יכול להופיע אצל נשים בכל גיל, אבל ניתן לשמוע מהרבה נשים שמגיעות לתקופת המנופאוזה שהן סובלות מתסמינים הנובעים ממצב של יובש נרתיקי. התסמינים כוללים גרד, צריבה, תחושת לחץ ואי נוחות בנרתיק, והם עלולים להפריע לפעילות היומיומית של האישה. אחת התלונות הנפוצות ביותר אצל נשים הן אי נוחות או כאב. לעתים גם דימום קל בעת קיום יחסי מין וגם תלונות על תכיפות ותחושת דחיפות במתן שתן.

יובש בנרתיק נגרם ממגוון של סיבות שנעות ממצבה הבריאותי של האשה, מתרופות, משינויים הורמונליים וגם מבעיות פסיכולוגיות-רגשיות.

הנרתיק במצבו הנורמלי יהיה לח, עם שכבה דקה של נוזל שקוף שנוצר בצוואר הרחם. ללחות יש מספר מטרות:

- להגן על הנרתיק מדלקות
- לשמור את הנרתיק נקי על ידי שטיפה של תאים מתים ודם ויסתי.
- להביא לחות לנרתיק שתעזור בזמן קיום יחסי מין.

5 גורמים ליובש בנרתיק

1. שינוי הורמונלי - הסיבה השכיחה ביותר היא ירידה ברמות האסטרוגן בגוף האשה בתקופת המנופאוזה או אפילו בתקופה שלקראת המנופאוזה , אחרי לידה או בזמן הנקה, כשאשה חולת סרטן עוברת טיפולי כימותרפיה או הקרנות לאגן הירכיים ועוד.

2. תרופות - תרופות שניתנות לשם טיפול באלרגיות, באסתמה ובצננות יכולות להכיל אנטי-היסטמינים שגורמים ליובש בגוף ובכך הם מפחיתים גם את הלחות בנרתיק.

3. יחסי מין - ישנם מצבים בהם היובש נגרם עקב בעיות ביחסי מין; יש גם נשים שסובלות מזה עקב התעוררות מינית בלתי מספקת ועוד.

4. רכיבים מעוררי גירוי - בחומרי ניקוי כמו סבונים, מוצרי היגיינה, תחתונים ועוד ניתן למצוא רכיבים שמעוררים אלרגיות אצל נשים מסוימות ולעתים הם גורמים לגירוי או גירוד בנרתיק.

5. אלמנטים פסיכולוגיים ורגשיים - אלמנטים כמו חרדה או לחץ אף הם יכולים להיות סיבה.


3 אפשרויות טיפול ביובש בנרתיק


כל אשה שרוצה להתחיל טיפול ביובש בנרתיק, כדאי לה קודם לכן להתייעץ עם רופא. ההיסטוריה הרפואית של האישה תאפשר בדרך כלל לאבחן את הגורם הסביר ואז להחליט על דרך הטיפול.

1. טיפול בחומרי לחות וסיכה מקומיים - במידה וזהו מקרה קל ניתן לטפל ביובש נרתיקי באמצעות חומרי לחות מבוססי מים וקרמים מותאמים.

2. טיפול הורמונלי - במידה והיובש נגרם כתוצאה מירידה ברמות האסטרוגן, הרופא יוכל להמליץ על טיפול הורמונלי מתאים תחת השגחה רפואית.

3. טיפול בלייזר - טיפול הנעשה באמצעות טכנולוגיה חדשנית. טיפול קצר, ללא כאבים, ללא תופעות לוואי וללא פעולות כירורגיות פולשניות.


לסיכום: כל טיפול שתבחר האישה לעשות צריך להיות מותאם לסיבה שגרמה ליובש בנרתיק. חשוב להחליט על דרך וצורת הטיפול עם רופא מומחה.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות