רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

5 טיפים שיעזרו לכם בזמן ההחלמה מניתוח קטרקט

  • דף הבית
    \
  • 5 טיפים שיעזרו לכם בזמן ההחלמה מניתוח קטרקט

ידוע ש - 40% מהאוכלוסייה בישראל סובלים מקטרקט - בעיקר האוכלוסיה הבוגרת. לטובת אלה שרוצים לדעת איך מטפלים בקטרקט, התשובה היא בניתוח; אך הניתוח פשוט יחסית.. ניתוח קטרקט נחשב לאחד מהניתוחים הנפוצים ביותר בעולם, עם אחוזי הצלחה גבוהים ביותר. הם נעשים באמצעים חדישים, התהליך קצר, מדויק ומבוצע בהרדמה מקומית בלבד מה שאומר: תהליך החלמה קצר.

יחד עם זאת יש לזכור כי בניתוח קטרקט החלמה נכונה היא חשובה משום שהעיניים הן איבר רגיש במיוחד.

5 טיפים להחלמה מניתוח קטרקט

  1. להישמע להוראות הרופא המטפל - בדרך כלל הרופא יתן טיפות אנטיביוטיות למניעת זיהומים, וטיפות אנטי-דלקתיות. יש לשים את הטיפות באופן עקבי לפי ההוראות ולאורך כל תקופת הזמן שהוגדרו. אם הרופא המליץ על דברים נוספים, מומלץ להקשיב ולבצע.
  2. לא לשפשף, לגעת או לגרות את העין - לעתים אחרי הניתוח עלולה להיות  תחושה של הימצאות גרגירי חול בעין. חשוב לא לשפשף או לגעת בעין, התחושה תעבור מעצמה, בעוד ששפשוף עלול להזיק. חשוב לא להשתמש בסבון בקרבת העין כדי שלא יווצר מצב שטיפב של מים עם סבון נכנסת לעין וגורמת לגירוי מיותר של אזור רגיש. כמו כן מומלץ להרכיב משקפי שמש וכובע כדי למנוע מאור שמש או רוח להגיע לעין.
  3. להימנע מפעילות מאומצת - העין זקוקה למנוחה. לאחר ניתוח קטרקט החלמה דורשת זמן; עד כמה שהתהליך פולשני, ממוקד, מהיר ומינימלי - האיבר זקוק להחלמה. פעמים רבות פעילות מאומצת גורמת גם למאמץ בעיניים. רצוי במשך שבועיים לא להרים דברים כבדים או לעשות פעילות בחדר כושר ומומלץ להימנע גם משחיה על מנת לא להרטיב את העין בצורה לא מבוקרת.
  4. לא להתכופף - תנועת התכופפות יוצרת לחץ על העיניים ועל כלי הדם בתוכם. זוהי תנועה פשוטה ויומיומית שאנשים עושים מספר פעמים ביום, מומלץ להיות מודעים לתנועה הספציפית הזאת ולהימנע ממנה. אם צריכים להרים משהו, תגיעו אליו באופן אחר, ועם גב ישר.
  5. להשתמש במגן עין - אמנם אפשר להוריד את המגן די מהר לאחר הניתוח אך עדיין מומלץ להשתמש בו בשנת הלילה על מנת למנוע פגיעה בלתי מכוונת תוך כדי שינה, וכן בזמן המקלחת - במיוחד כשחופפים ראש או בכל מקרה שאתם מרגישים שרצוי לשמור על העין לעוד מספר ימים.

החלמה מניתוח קטרקט יכול לקחת מספר ימים. למרות שההחלמה יכולה להשתלב כמעט באופן מיידי בחיי היומיום וגם לאפשר ריפוי מלא של העין מהתהליך, מומלץ לזכור שהעין רגישה ולקחת את זה בחשבון בפעילויות השוטפות.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות