רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

כל השאלות והתשובות על קטרקט

מה זה קטרקט?

קטרקט הינה תופעה רפואית של טשטוש הראייה הנוצרת בעדשת העין. למעשה מדובר במעין "עננה" עכורה המתפשטת לאורך העדשה ויוצרת טשטוש בראייה. מדובר בתופעה נפוצה ממנה סובלים עשרות אלפי ישראלים מעל גילאי 40.

מהם התסמינים לקטרקט?

קטרקט כמעט ואינו מורגש תחילה, ויכול להתפרש כטשטוש ראייתי של בוקר, תוצאה של עייפות ועוד. לאחר מספר ימים תבחינו כי הטשטוש אינו חולף, ותתחילו להרגיש כאילו אתם מביטים אל העולם דרך זכוכית מלוכלכת. בנוסף, אורות חזקים יהיו בהירים מדי עבורכם: אורות נסיעה, פנסי רחוב או קרני שמש למשל. תסמין בעייתי במיוחד של הקטרקט הוא תופעה הנקרית "ראייה שניה", בו הקטרקט ישפר את הראיה באופן זמני, אך לאחר מכן תחל הידרדרות משמעותית.

קיימים טיפולים מקדימים נגד קטרקט?

במקרה ואבחנתם קטרקט בשלב מוקדם, ניתן למנוע הידרדרות על ידי מספר דרכים. דרך ראשונה היא תזונה נכונה. הכניסו ויטמין E (זרעי חמנייה, שקדים, תרד), ויטמין C ומאכלים עשירים באומגה 3 לתפריט היומי. דרך נוספת הינה ביצוע תרגילים העוזרים לשפר את הראיה: עיסוי ארובות העין, תרגילי ראיה (התמקדות בנקודות במרחקים שונים בחדר, תרגול ראיה מרחבית) והליכה מרובה הכוללת גירויים רבים לעין. במקרים רבים, טיפול מקדים יכול למנוע ניתוח קטרקט.

במקרה והקטרקט מחמיר, כיצד ניתן לטפל?

כיום, קיימים ניתוחים רבים לסוגים שונים של קטרקט. ניתוח קטרקט מתבצע בעזרת לייזר. בניתוח קטרקט בלייזר מסירים את שכבת עדשת העין הנגועה, ומחליפים אותה בשתל פלסטיק. ייתכן כי לאחר הניתוח תידרשו להתחיל להרכיב משקפיים לתקופה ארוכה. בנוסף לכך, חשוב להתכונן לניתוח היטב בעזרת תרגילי עיניים ותזונה נכונה, כפי שנכתב בסעיף הקודם.   

סובלים מקטרקט? במרכז הרפואי medica תוכלו להתייעץ עם מיטב המומחים לרפואת עיניים ולקבוע ניתוח עם המנתחים המובילים בתחום הקטרקט. למידע נוסף ובירורים מוזמנים ליצור קשר. 

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות