תחומים רופאים מידע למטופלים דרושים כניסת רופאים טפסי הסכמה
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

אי פריון הגבר

אי פריון הגבר

זוגות שלא מצליחים להיכנס להיריון לאחר שנה של קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה ניגשים לאבחון על מנת לאתר את הסיבות לכך, במידה והאישה מעל גיל 35 ניתן לגשת לאבחון בשלב מוקדם יותר. בשליש מהמקרים הבעיה היא במערכת הרבייה של האישה, בשליש מהמקרים הבעיה היא במערכת הרבייה של הגבר וביתר המקרים מדובר במכלול הקשור בשני בני הזוג או בגורם לא ידוע. 

גברים סובלים מאי פוריות בגלל כמה גורמים עיקריים:

* ספירת זרע נמוכה

* רמת טסטוסטרון נמוכה

* בעייה בתנועתיות הזרע

* וריקוצלה - גודש וורידי שגורם להתחממות שק האשכים ופוגע באיכות הזרע

* בעיה גנטית

* מום מולד

* זיהומים במערכת הרבייה

* שפיכה בכיוון הפוך

* חסימה בצינורות המובילים את הזרע

חשוב לדעת

יש לבצע אבחון מלא על מנת לאתר את הגורם לאי הפריון. אבחון מדויק מספק את האפשרות לתת את הטיפול המתאים ביותר ומגדיל את הסיכוי למציאת פתרון מלא לבעיה. הבדיקות כוללות שיחה עם רופא מומחה, בדיקה גופנית, בדיקות הורמונליות, בדיקות דם, בדיקות שתן, ספירת זרע, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד אשכים וביופסיה של האשכים במידת הצורך.

שיטות הטיפול

בחלק מהגורמים לאי הפריון ניתן לטפל בקלות יחסית כמו במקרה של רמת טסטוסטרון נמוכה. במקרה הזה נטילת הורמונים יכולה לתת מענה מהיר ויעיל. במקרה של וריקוצלה יש אפשרות לבצע הליך כירורגי, ובמקרה של ספירת זרע נמוכה ניתן טיפול משולב שכולל טיפול הורמונלי, אנטיביוטיקה ושינוי הרגלים כמו הימנעות מרכיבה על אופניים. 

כאשר הטיפולים לא מביאים אל התוצאות הרצויות, ניתן לפנות להליך של הפרייה חוץ גופית (נקראת גם "IVF" או "הפריית מבחנה"). בהליך הרפואי נשאבת ביצית מן השחלות של האישה, עוברת הפרייה בתנאי מעבדה עם תא זרע של הגבר ומוחזרת לאחר מכן אל הרחם של האישה. 

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
מומחים בתחום
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות